Vanhat

SM12.-13.5.2018EspooPisteetKaratLV:tK.A.
1Wiss Janne DQCSTDQ1182010,587
2Hannula ToniCST1301072140,500
3Hannula SamiKK-79100981740,563
4Figueroa PaulEBK90831600,519
5Kaikkonen KimmoHyvBK80781420,549
6Hjort TimoEP70571100,518
7Virtanen MiikaEBK65611260,484
8Soinisalo TapioEBK60471130,416
9Pöysti MarkkuEBK55451120,402
10Suni HarriHyvBK5038990,384
11Muurainen PerttiKK-794630800,375
12Grannas KaiEBK4227800,338
13Louhi LasseKK-793827710,380
14Moon YongyunCST3430790,380
15Harju JukkaEBK3028770,364
16Virtaranta JereCSS2725760,329
17Kuusela TapioGU2415520,288
RG5Divisioonasarja22.4.2018PisteetKaratLV:tK.A.
1Ristiluoma AleksiBiklu80461420,324
2Savolainen JarkkoBiklu65522050,254
3Kantola MikkoBiklu5030880,341
4Nuutinen MaunoPVK40291120,259
5Tennilä IiroBiklu35261120,232
6Fredriksson TommiEBK3018680,265
7Salomaa Vili-PetteriBiklu2516870,184
8Shakil SaaniBiklu2014530,264
9Grahn HenryEBK189630,143
10Ruokonen RoopeBiklu158680,118

 

RG5Mestaruussarja24.3.2018PisteetKaratLV:tK.A.
1Hannula SamiKK-791601121610,696
2Soinisalo TapioEBK130821540,532
3Virtanen MiikaEBK10065920,707
4Solhagen SauliEBK80831380,601
5Hannula ToniCST7055920,598
6Suni HarriHyvBK6050980,510
7Kaikkonen KimmoHyvBK5039690,565
8Figueroa PaulEBK4036720,500
9Wiss JanneCST3534560,607
10Harju JukkaEBK3035710,493
11Niittylä TuomasEBK2521750,280

 

RG4Divisioonasarja3.3.2018PisteetKaratLV:tK.A.
1Särkisilta JesseEBK80501180,424
2Salomaa Vili-PetteriBiklu60421320,318
3Grahn HenryEBK4028840,333
4Pekkala PanuEBK3021680,309
5Komi TuomasEBK2014610,230
6Ristiluoma AleksiBiklu1014840,167
7Ronkonen MiioBrode515680,221
8Wigelius PauliEBK36750,080

 

RG4Mestaruussarja10.2.2018PisteetKaratLV:tK.A.
1Wiss JanneCST1601151091,055
2Virtanen MiikaEBK130901680,536
3Moon YongyunCST100731150,635
4Solhagen SauliEBK80661500,440
5Hannula SamiKK-797046920,500
6Suni HarriHyvBK60541120,482
7Harju JukkaEBK5032690,464
8Hannula ToniCST40481170,410
9Pöysti MarkkuEBK3532690,464
10Kaikkonen KimmoHyvBK3030790,380
11Niittylä TuomasEBK2525700,357
12Grannas KaiEBK2021770,273
13Figueroa PaulEBK1619530,358
14Ronkonen MiioBrode1224740,324
15Grahn HenryEBK819800,238

 

RG3Divisioonasarja20.1.2018PisteetKaraLV:tK.A.
1Särkisilta JesseEBK80501490,336
2Pekkala PanuEBK60401690,237
3Grahn HenryEBK40301170,256
4Komi TuomasEBK3034900,378
5Wigelius PauliEBK2014630,222
6Savolainen JarkkoBiklu1014810,173
7Salomaa Vili-PetteriBiklu58440,182
8Shakil SaaniBiklu36790,076

 

RG3Mestaruussarja11.11.2017PisteetKaratLV:tK.A.
1Wiss JanneCST160901240,726
2Hannula SamiKK-79125971750,554
3Solhagen SauliEBK90841610,522
4Hannula ToniCST70541070,505
5Virtanen MiikaEBK50501070,467
6Kuusela TapioGU40441410,312
7Soinisalo TapioEBK3034660,515
8Hjort TimoEP2031630,492
9Harju JukkaEBK1632820,390
10Ronkonen MiioBrode1229850,341
11Niittylä TuomasEBK8221150,191

 

RG2Divisioonasarja21.10.2017PisteetKaratLV:tK.A.
1Kuusela TapioGU80481230,390
2Ronkonen MiioBrode60411170,350
3Träff TuomoEBK40311120,277
4Kelokaski JouniEBK30271240,218
5Salomaa Vili-PetteriBiklu2011540,204
6Ranta MikkoBrode107700,100
7Shakil SaaniBiklu56820,073

 

RG2Mestaruussarja14.10.2017PisteetKaratLV:tK.A.
1Wiss JanneCST1601081690,639
2Soinisalo TapioEBK125941890,497
3Hannula SamiKK-799063810,778
4Hannula ToniCST70641160,552
5Solhagen SauliEBK5051990,515
6Virtanen MiikaEBK4034620,548
7Grannas KaiEBK3039780,500
8Moon YongyunCST2027440,614
9Harju JukkaEBK1626760,342
10Niittylä TuomasEBK1221680,309

 

RG1Divisioonasarja16.9.2017PisteetKaraLV:tK.A.
1Virtanen MiikaEBK8050760,658
2Bergius JuhaKK-7960411710,240
3Savolainen JarkkoBiklu40271140,237
4Ristiluoma AleksiBiklu30341250,272
5Nurmi RamiTBK2016820,195
6Naumanen TuukkaJamP109380,237
7Repola JereJamP57480,146
8Salomaa Vili-PetteriBiklu311880,125

 

RG1Mestaruussarja26.8.2017PisteetKaraLV:tK.A.
1Wiss JanneCST160951480,642
2Soinisalo TapioEBK120871740,500
3Solhagen SauliEBK80531060,500
4Hannula ToniCST60531080,491
5Grannas KaiEBK4033890,371
6Moon YongyunCST2025680,368
7Harju JukkaEBK1035980,357
8Muurainen PerttiKK-79512570,211

 

SM Espoo20.5. ja Kulttuuritalo 27.5.2017PisteetKaratLV:tK.A.
1Hannula SamiKK-791601201880,638
2Wiss JanneCST1301081660,651
3Koponen MarkkuHSK100862110,408
4Hannula ToniCST80741280,578
5Virtanen JyriKK-7970551080,509
6Muurainen PerttiKK-7960561220,459
7Tarvainen JukkaCCA50591240,476
8Komi TuomasEBK40491190,412
9Moon YongyunCST3535880,398
10Wigelius PauliEBK3018970,186
11Soinisalo TapioEBK2522400,550
12Helläkoski AlttiEBK2034860,395
13Harju JukkaEBK1622820,268
14Ronkonen MiioBrode12271130,239
15Koljonen MikaEBK8211080,194

 

RG5Espoo Kevät Open II22.4.2017PisteetKaratLV:tK.A.
1Hannula ToniCST160751090,688
2Ronkonen MiioBrode125501420,352
3Soinisalo TapioEBK90571350,422
4Lampi JuhaniEBK70481430,336
5Helläkoski AlttiEBK5026660,394
6Harju JukkaEBK4029950,305
7Pekkala PanuEBK3018870,207
8Wiss JanneCST2028430,651
9Grannas KaiEBK1619660,288

 

RG4Espoo Kevät Open4.3.2017PisteetKaratLV:tK.A.
1Tarvainen JukkaCCA160751180,636
2Hannula SamiKK-79125851440,590
3Helläkoski AlttiEBK90501050,476
4Wiss JanneCST7057930,613
5Mehmet KaleEBK5043780,551
6Komi TuomasEBK4020630,317
7Särkisilta JesseEBK3029700,414
8Hannula ToniCST2020550,364
9Niittylä TuomasEBK1621760,276
10Harju JukkaEBK1214430,326
11Soinisalo TapioEBK815470,319
12Lampi JuhaniEBK48440,182

 

RG2Turku Syksy Open22.10.2016PisteetKaratLV:tK.A.
1Wiss JanneCST160951710,556
2Hannula ToniCST120891500,593
3Louhi LasseKK-7980571400,407
4Figueroa PaulEBK60421160,362
5Hämäläinen EeroCST4038970,392
6Mehmet KaleEBK2029750,387
7Salonen MikaCST518810,222

 

RG1Espoo Syksy Open17.9.2016PisteetKaraLV:tK.A.
1Wiss JanneCST160881650,533
2Muurainen PerttiWCS125691450,476
3Hannula SamiKK-799046690,667
4Hannula ToniCST7047980,480
5Mehmet KaleEBK5038990,384
6Tarvainen JukkaCCA4026810,321
7Figueroa PaulEBK3027560,482
8Wigelius PauliEBK2010630,159
9Lampi JuhaniEBK167640,109

 

SMEspoon Klubi6.-7.2.2016PisteetKaratLV:tK.A.
1Hannula SamiKK-79160951500,633
2Tarvainen JukkaCCA1301142170,525
3Soinisalo TapioEBK100891780,500
4Wiss JanneTBK90631060,594
5Hynninen SamuliKK-7980641070,598
6Figueroa PaulEBK70571400,407
7Hannula ToniCST65621280,484
8Harju JukkaEBK60481240,387
9Grahn HenryEBK55431410,305
10Kaikkonen KimmoHyvBK5029630,460
11Hämäläinen EeroCST4625600,417
12Moon JongyunCST4221540,389
13Suni HarriHyvBK3817460,370
14Muurainen PerttiWCS3421590,356
15Lampi JuhaniEBK3018610,295
16Wigelius PauliEBK279510,176
17Träff TuomoEBK2412690,174

 

RG6Espoo Kevät Open9.4.2016PisteetKaratLV:tK.A.
1Hannula SamiKK-7916087970,897
2Hannula ToniCST1251031510,682
3Wiss JanneTBK9065800,813
4Figueroa PaulEBK70681140,596
5Soinisalo TapioEBK5051890,573
6Helläkoski AlttiEBK4041740,554
7Mehmet KaleEBK3026570,456
8Lågas AriTBK2017670,254
9Muurainen PerttiWCS1610310,323
10Harju JukkaEBK1213500,260
11Wigelius PauliEBK87660,106

 

RG4Tampere Kevät Open16.1.2016PisteetKaratLV:tK.A.
1Hannula SamiKK-7916054770,701
2Hannula ToniCST12532830,386
3Tarvainen JukkaCCA9031810,383
4Moon JongyunCST7027740,365
5Gustafsson JesseGU509290,310
6Figueroa PaulEBK4017580,293
7Heikkilä IlariGU3019420,452
8Salonen MikaSiima2015600,250
9Virtanen Jyri DNSWCS0000,000

 

RG2Espoo Syksy Open18.10.2015PisteetKaratLV:tK.A.
1Kaikkonen KimmoHyvBK1601212750,440
2Hannula ToniCST1251222330,524
3Wiss JanneTBK9059940,628
4Soinisalo TapioEBK70921950,472
5Lågas AriTBK50591430,413
6Grannas KaiEBK40581560,372
7Tarvainen JukkaCCA3022660,333
8Figueroa PaulEBK2021650,323
9Grahn HenryEBK1621870,241
10Wigelius PauliEBK1215740,203

 

RG1Turku Syksy Open12.9.2015PisteetKaraLV:tK.A.
1Wiss JanneTBK1601001530,654
2Soinisalo TapioEBK125861350,637
3Hämäläinen EeroTBK90701360,515
4Figueroa PaulEBK70671250,536
5Hynninen SamuliKK-795040770,519
6Moon JongyunCST40411090,376
7Hannula ToniCST3045930,484
8Louhi LasseKK-7920471150,409
9Mäkelä NikoKK-791614430,326
10Tuominen SakuTBK1210350,286
11Kaarela MikkoKK-79817770,221
12Lågas AriTBK413660,197

 

RG5 Turku Kevät Open11.4.2015PisteetKaratLV:tK.A.
1Hämäläinen EeroTBK1601101990,553
2Wiss JanneTBK125781130,690
3Hannula SamiKK-799041700,586
4Tarvainen JukkaCCA70701620,432
5Hynninen SamuliKK-795049870,563
6Moon JongyunCST40491120,438
7Figueroa PaulEBK3022590,373
8Hannula ToniCST2026750,347
9Soinisalo TapioEBK1621520,404
10Tuominen SakuTBK1218540,333
11Harju JukkaEBK817710,239

 

RG4Espoo Kevät Open7.3.2015PisteetKaratLV:tK.A.
1Hannula SamiKK-79160901230,732
2Wiss JanneTBK125871330,654
3Helläkoski AlttiEBK90591050,562
4Hannula ToniCST70521310,397
5Häggblom AntonCST5049920,533
6Hynninen SamuliKK-794049830,590
7Figueroa PaulEBK3027710,380
8Harju JukkaEBK20301100,273
9Koljonen MikaEBK169420,214
10Lampi JuhaniEBK1212670,179
11Niittylä TuomasEBK85370,135
12Wigelius PauliEBK48620,129

 

SMTurku Aura-Biljardi10.-11.1.2015 PisteetKaratLV:tK.A.
1Hannula SamiKK-791601001510,662
2Hynninen SamuliKK-791301392160,644
3Laaksonen KimTBK100951600,594
4Koponen MarkkuHSK80981730,566
5Tarvainen JukkaCCA7034590,576
6Soinisalo TapioEBK60751410,532
7Wiss JanneTBK5030590,508
8Tuominen SakuTBK40681610,422
9Hannula ToniCST3520790,253
10Moon JongyunCST3039690,565
11Virtanen JyriWCS2535630,556
12Harju JukkaEBK20281000,280
13Helläkoski AlttiEBK1632680,471
14Muurainen PerttiWCS1228700,400
15Wigelius PauliEBK818500,360
16Vulli JanneTBK416560,286

 

RG2Turku Syksy Open18.10.2014PisteetKaratLV:tK.A.
1Wiss JanneTBK160901370,657
2Moon JongyunCST125851400,607
3Hämäläinen EeroTBK90531080,491
4Tuominen SakuTBK70421020,412
5Häggblom AntonCST5038800,475
6Hannula SamiKK-794042620,677
7Hannula ToniCST30411050,390
8Hynninen SamuliKK-792042940,447
9Harju JukkaEBK1629670,433
10Mäkelä NikoKK-791224620,387
11Lågas AriTBK821580,362
12Grannas KaiEBK414490,286

 

RG1Espoo Syksy Open6.9.2014PisteetKaraLV:tK.A.
1Tarvainen JukkaCCA160872030,429
2Hannula SamiKK-79125891690,527
3Hannula ToniCST90601420,423
4Muurainen PerttiWCS70601750,343
5Wiss JanneCST50491430,343
6Tuominen SakuTBK4041890,461
7Moon JongyunCST30421280,328
8Hynninen SamuliKK-792038750,507
9Figueroa PaulEBK1621660,318
10Grannas KaiEBK1215580,259
11Wigelius PauliEBK818750,240
12Koljonen MikaEBK410670,149

 

SMEspoo / Kulttuuritalo26.4. / 24.5.PisteetKaratLV:tK.A.
1Ahola JarnoEBK1601102040,539
2Hannula SamiKK-79130971760,551
3Hannula ToniKK-79100781300,600
4Tarvainen JukkaCCA80732240,326
5Helläkoski AlttiEBK70511020,500
6Soinisalo TapioEBK60531250,424
7Figueroa PaulEBK50471320,356
8Harju JukkaEBK40371160,319
9Koponen MarkkuHSK3528870,322
10Muurainen PerttiWCS3018730,247
11Mäkelä NikoKK-792525760,329
12Träff TuomoEBK2021770,273
13Wigelius PauliEBK1619810,235
14Hynninen SamuliKK-791215680,221
15Tiusanen TimoCSS811530,208

 

RG5Turku Kevät Open22.3.2014PisteetKaratLV:tK.A.
1Hannula SamiKK-791601121650,679
2Louhi LasseKK-791251052210,475
3Hannula ToniKK-799058820,707
4Tuominen SakuTBK70661820,363
5Tarvainen JukkaKBK50531120,473
6Soinisalo TapioEBK4024720,333
7Keihola KaiKK-793016750,213
8Figueroa PaulEBK2024680,353
9Harju JukkaEBK1621710,296
10Grannas KaiEBK1220900,222
11Sanaksenaho RikhardKK-7986500,120

 

RG4Espoo Kevät Open1.2.2014PisteetKaratLV:tK.A.
1Hannula ToniKK-791601042400,433
2Vesterinen HannuEBK130982300,426
3Hynninen SamuliKK-79100701440,486
4Hämäläinen EeroTBK80641410,454
5Hannula SamiKK-797046850,541
6Soinisalo TapioEBK60451010,446
7Grannas KaiEBK50341050,324
8Helläkoski AlttiEBK4034840,405
9Figueroa PaulEBK3527800,338
10Harju JukkaEBK3022730,301
11Tuominen SakuTBK2523750,307
12Koljonen MikaEBK2012640,188
13Kaustinen MikkoRolli1611660,167
14Wigelius PauliEBK1211740,149
15Lindholm VilleRolli89620,145

 

RG2Turku Syksy Open26.10.2013PisteetKaratLV:tK.A.
1Hannula SamiKK-791601151840,625
2Louhi LasseKK-791301052420,434
3Hämäläinen EeroTBK10050800,625
4Soinisalo TapioEBK80541170,462
5Grannas KaiEBK70481130,425
6Hynninen SamuliKK-796023660,348
7Hannula ToniKK-795026590,441
8Muurainen PerttiWCS40431160,371
9Mäkelä NikoKK-7935481790,268
10Harju JukkaEBK3021930,226
11Figueroa PaulEBK25211000,210
12Tuominen SakuKK-792013700,186
13Sanaksenaho RikhardKK-791610810,123

 

RG1Espoo Syksy Open14.9.2013PisteetKaraLV:tK.A.
1Soinisalo TapioEBK1601051660,633
2Hynninen SamuliKK-79125931570,592
3Hämäläinen EeroTBK90621340,463
4Hannula ToniKK-7970621340,463
5Figueroa PaulEBK50371500,247
6Helläkoski AlttiEBK40341000,340
7Grannas KaiEBK30351300,269
8Träff TuomoEBK20311180,263
9Harju JukkaEBK1619620,306
10Muurainen PerttiWCS1220790,253
11Wigelius PauliEBK810680,147
12Koljonen MikaEBK413890,146
RG32012-13 Turku PisteetKaratLV:tK.A.
1Fagerström AriKK-791601081190,908
2Hynninen SamuliKK-79125571000,570
3Hämäläinen EeroTBK9043760,566
4Hannula ToniKK-7970451230,366
5Soinisalo TapioEBK5042830,506
6Tuominen SakuKK-7940481130,425
7Louhi LasseKK-793025500,500
8Hannula SamiKK-792027630,429
9Salonen MikaSiima1615440,341
10Lågas AriKK-791218750,240
11Grannas KaiEBK88440,182

 

RG22012-13 Turku PisteetKaratLV:tK.A.
1Hynninen SamuliKK-791601252200,568
2Hämäläinen EeroTBK125701530,458
3Helläkoski AlttiEBK90801690,473
4Hannula ToniKK-797041750,547
5Figueroa PaulEBK50662100,314
6Tähti JouniRitz40581680,345
7Hannula SamiKK-793033690,478
8Hammais EeroPBK20331020,324
9Salonen MikaSiima16231100,209
10Harju JukkaEBK12321570,204

 

RG42012-13 Espoo PisteetKaratLV:tK.A.
1Hämäläinen EeroTBK160851890,450
2Hynninen SamuliKK-791251031880,548
3Hannula ToniKK-7990711620,438
4Soinisalo TapioEBK70671630,411
5Salonen MikaSiima50331370,241
6Figueroa PaulEBK4033980,337
7Grannas KaiEBK30381440,264
8Helläkoski AlttiEBK2025730,342
9Suni HarriHyvBK1624590,407
10Kaustinen MikkoRolli12181100,164
11Koljonen MikaEBK813720,181
12Lindholm VilleRolli47790,089

 

SM2013 Turku/Hki PisteetKaratLV:tK.A.
1Hannula SamiKK-79160000,000
2Hannula ToniKK-79120000,000
3Kauhanen JohannesKK-7990000,000
4Hynninen SamuliKK-7970000,000
5Tuominen SakuKK-7950000,000
6Pekkanen HannuTBiK40000,000
7Soinisalo TapioEBK30000,000
8Salonen MikaSiima20000,000
9Tarvainen JukkaKBK16000,000
10Laaksonen KimTBiK12000,000
11Koponen MarkkuHSK8000,000

 

Tilastot puuttuvat.

Kara Pari SM 4.2.2017 Lopputulokset:

1 Wiss Janne & Laaksonen Kim (CST/ABTku)
2 Kaikkonen Kimmo & Suni Harri (HyvBK)
3 Kuusela Tapio & Oksa Esa (GU)
3 Tarvainen Jukka & Hämäläinen Sami (CCA)
-----------------------------------------------------------
5 Helläkoski Altti & Niittylä Tuomas (EBK)
6 Hannula Toni & Hannula Sami (ABTku/KK-79)
7 Träff Tuomo & Grahn Henry (EBK)
8 Matikainen Casper & Ronkonen Miio (EBK/Brode)
9 Fredriksson Tommi & Koljonen Mika (EBK)
10 Komi Tuomas & Särkisilta Jesse (EBK)
11 Ahola Joni & Ahola Jarno (EBK)
12 Piiparinen Tomi & Lounamaa Joonas (EBK)
13 Verho Pekka & Pekkala Panu (EBK)

 

Kara Pari SM-kilpailu 5.5.2016 CST / Turku (Aura-biljardi)

Alkulohkon ottelut pelattiin 20 pisteeseen, 50 sekuntin lyöntiaikakellolla. Maksimissaan 50 lyöntivuoroa ja tasoittava lyöntivuoro.

Alkulohkon yhdeksästä parista viisi pääsivät jatkoon.

Peliparit:
Peli Pari 1 - Pari 2; Karat 1 - Karat 2 / Lv; Ka 1 - Ka 2
1 Wiss Janne, Laaksonen Kim - Figueroa Paul, Niittylä Tuomas; 20 - 4 / 22; 0,909 - 0,182
2 Kauhanen Johannes, Hannula Sami - Mäkela Niko, Muurainen Pertti; 13 - 20 / 30; 0,433 - 0,667
3 Harju Jukka, Soinisalo Tapio - Hannula Toni, Lam Tien Hoang; 11 - 20 / 47; 0,234 - 0,426
4 Helläkoski Altti, Komi Tuomas - Salonen Mika, Leskinen Timo; 19 - 10 / 50; 0,38 - 0,2
5 Wiss Janne, Laaksonen Kim - Tarvainen Jukka, Karttunen Sami; 20 - 13 / 31; 0,645 - 0,419
6 Figueroa Paul, Niittylä Tuomas - Kauhanen Johannes, Hannula Sami; 8 - 20 / 26; 0,308 - 0,769
7 Helläkoski Altti, Komi Tuomas - Mäkela Niko, Muurainen Pertti; 13 - 20 / 40; 0,325 - 0,5
8 Salonen Mika, Leskinen Timo - Hannula Toni, Lam Tien Hoang; 2 - 20 / 35; 0,057 - 0,571
9 Tarvainen Jukka, Karttunen Sami - Harju Jukka, Soinisalo Tapio; 20 - 14 / 36; 0,556 - 0,389

Alkulohkon sijoitukset:
Sij. Nimi Pisteet Pelit Voitot Tasa Häviöt Karat Lv Ka
1 Wiss Janne, Laaksonen Kim 4 2 2 0 0 40 53 0,755
2 Mäkela Niko, Muurainen Pertti 4 2 2 0 0 40 70 0,571
3 Hannula Toni, Lam Tien Hoang 4 2 2 0 0 40 82 0,488
-----------------------------------------------------------------------------------
4 Kauhanen Johannes, Hannula Sami 2 2 1 0 1 33 56 0,589
5 Tarvainen Jukka, Karttunen Sami 2 2 1 0 1 33 67 0,493
-----------------------------------------------------------------------------------
6 Helläkoski Altti, Komi Tuomas 2 2 1 0 1 32 90 0,356
7 Harju Jukka, Soinisalo Tapio 0 2 0 0 2 25 83 0,301
8 Figueroa Paul, Niittylä Tuomas 0 2 0 0 2 12 48 0,25
9 Salonen Mika, Leskinen Timo 0 2 0 0 2 12 85 0,141
 

Playoff ottelu: 4. vs 5.
Semifinaalit: 2. vs 3. ja 1. vs 4./5.


Peli Pelaaja 1 Pelaaja 2 HCP 1 HCP 2 Karat 1 Karat 2 Lv Ka 1 Ka 2 Sarjat 1 Sarjat 2

Playoff-ottelu 4 vs. 5
Kauhanen Johannes, Hannula Sami vs. Tarvainen Jukka, Karttunen Sami 20-11 (19lv)
(20 20 20 11 19 1,053 0,579)

Semifinaali 1
Wiss Janne, Laaksonen Kim vs. Kauhanen Johannes, Hannula Sami 25-17 (34lv)
(25 25 25 17 34 0,735 0,500)

Semifinaali 2
Mäkela Niko, Muurainen Pertti vs. Hannula Toni, Lam Tien Hoang 25-23 (60lv)
(25 25 25 23 60 0,417 0,383)

Finaali
Wiss Janne, Laaksonen Kim vs. Mäkela Niko, Muurainen Pertti 30-16 (44lv)
(30 30 30 16 44 0,682 0,364)


Kara Pari SM 5.5.2016 CST Turku (Aura-biljardi) lopputulokset:

Sij. Nimi Pisteet Pelit Voitot Tasa Häviöt Karat Lv Ka
1 Wiss Janne, Laaksonen Kim 8 4 4 0 0 95 131 0,725
2 Mäkela Niko, Muurainen Pertti 6 4 3 0 1 81 174 0,466
3 Kauhanen Johannes, Hannula Sami 4 4 2 0 2 70 109 0,642
4 Hannula Toni, Lam Tien Hoang 4 3 2 0 1 63 142 0,444

5 Tarvainen Jukka, Karttunen Sami 2 3 1 0 2 44 86 0,512
6 Helläkoski Altti, Komi Tuomas 2 2 1 0 1 32 90 0,356
7 Harju Jukka, Soinisalo Tapio 0 2 0 0 2 25 83 0,301
8 Figueroa Paul, Niittylä Tuomas 0 2 0 0 2 12 48 0,250
9 Salonen Mika, Leskinen Timo 0 2 0 0 2 12 85 0,141