Tulokset

Finnish Pool Tour, Rankinglista kauden 2019-20 päätteeksi
 

1.Uski JaniIso813050
2.Makkonen PetriHyvBK11850
3.Matikainen CasperEBK11175
4.Heiskanen AkiGU9225
5.Gustafsson JesseGU7650
6.Siekkinen JaniRitz7500
7.Virtaranta JereHyvBK7275
8.Karttunen SamiCCA6825
9.Hämäläinen VilleBCL6825
10.Sellberg StefanTCBV6600
11.Suoraniemi AatuFBT6375
12.Iivonen JussiMSC6225
13.Takanen JesseKEBIC5775
14.Turkulainen OlliBCL5625
15.Virtanen ValtteriRitz5475
16.Juva MarkusRitz5250
17.Keihola KaiGU5175
18.Honkanen JarkkoJäKe5025
19.Riikonen MikaPaKlu4650
20.Nuutinen JuusoCCA4575
21.Väyrynen MattiTBO4575
22.Marsalo JiriHyvBK4350
23.Haapaniemi MikaelTyBi4350
24.Aaltonen SamiTBK4125
25.Kakkonen PasiShamr3975
26.Vedenpää TopiasHyvBK3750
27.Långström KaroMPT3750
28.Wikman JimmyGU3600
29.Ström MickeCCA3525
30.Vehmasaho MarkoKEBIC3375
31.Öhrnberg HenrikBDB3375
32.Vähäsarja JaakkoCCA3300
33.Tuomi MikkoKK-793300
34.Laaksonen KimTBK3000
35.Oksala JoukaRitz2625
36.Oksala NooaRitz1950
37.Ronkonen MiioEBK300
38.Salonen MarkoHyvBK0

Finnish Pool Tourin osakilpailu RG3 (9-pallo), Jyväskylä 15.-16.02.2020

1.Matikainen CasperEBKEspoo
2.Iivonen JussiMSCMikkeli
3.Uski JaniIso8Kotka
3.Virtaranta JereHyvBKJärvenpää
5.Gustafsson JesseGUTampere
5.Hämäläinen VilleBCLLappeenranta
5.Kakkonen PasiShamrVantaa
5.Makkonen PetriHyvBKHyvinkää
9.Heiskanen AkiGUPirkkala
9.Juva MarkusRitzHelsinki
9.Laaksonen KimTBKTurku
9.Raittila JuusoBDBJyväskylä
9.Sellberg StefanTCBVVaasa
9.Siekkinen JaniRitzHelsinki
9.Virtanen ValtteriRitzHelsinki
9.Väyrynen MattiTBOOulu
17.Haapaniemi MikaelTyBiHuittinen
17.Honkanen JarkkoJäKeJärvenpää
17.Kallioinen MikkoBDBJyväskylä
17.Keihola KaiGUPaimio
17.Långström KaroMPTEspoo
17.Suoraniemi AatuFBTLappeenranta
17.Takanen JesseKEBICKeuruu
17.Turkulainen OlliBCLImatra
25.Karttunen SamiCCAVantaa
25.Marsalo JiriHyvBKHyvinkää
25.Riikonen MikaPaKluHattula
25.Ström MickeCCAKerava
25.Tuomi MikkoKK-79Espoo
25.Vehmasaho MarkoKEBICKeuruu
25.Wikman JimmyGUHanko
25.Öhrnberg HenrikBDBHanko
33.Aaltonen SamiTBKTurku
33.Nuutinen JuusoCCAKerava
33.Oksala JoukaRitzHelsinki
33.Oksala NooaRitzHelsinki
33.Vedenpää TopiasHyvBKJoensuu

Finnish Pool Tourin osakilpailu RG2 (10-pallo), Vantaa 19.-20.10.2019

1.Makkonen PetriHyvBKHyvinkää
2.Heiskanen AkiGUPirkkala
3.Matikainen CasperEBKEspoo
3.Siekkinen JaniRitzHelsinki
5.Juva MarkusRitzHelsinki
5.Takanen JesseKEBICKeuruu
5.Uski JaniBKKotka
5.Virtaranta JereHyvBKJärvenpää
9.Gustafsson JesseGUTampere
9.Honkanen JarkkoJäKeJärvenpää
9.Hämäläinen VilleBCLLappeenranta
9.Karttunen SamiCCAVantaa
9.Suoraniemi AatuFBTLappeenranta
9.Vedenpää TopiasHyvBKJoensuu
9.Virtanen ValtteriRitzHelsinki
9.Vähäsarja JaakkoCCAJärvenpää
17.Aaltonen SamiTBKTurku
17.Iivonen JussiMSCMikkeli
17.Keihola KaiGUPaimio
17.Riikonen MikaPaKluHattula
17.Sellberg StefanTCBVVaasa
17.Tuomi MikkoKK-79Espoo
17.Turkulainen OlliBCLImatra
17.Wikman JimmyGUHanko
25.Haapaniemi MikaelTyBiHuittinen
25.Kakkonen PasiShamrVantaa
25.Långström KaroMPTEspoo
25.Marsalo JiriHyvBKHyvinkää
25.Nuutinen JuusoCCAKerava
25.Oksala JoukaRitzHelsinki
25.Väyrynen MattiTBOOulu
25.Öhrnberg HenrikBDBHanko
33.Oksala NooaRitzHelsinki
33.Ström MickeCCAKerava
33.Vehmasaho MarkoKEBICKeuruu

Finnish Pool Tourin osakilpailu RG1 (straight pool), Tampere 14.-15.09.2019

Tulosluettelo ja RG-pisteet
Kilpailukaavio
Cup-kaavio
Kaikki ottelut allekkain

1.Uski JaniBKKotka
2.Karttunen SamiCCAVantaa
3.Heiskanen AkiGUPirkkala
3.Riikonen MikaPaKluHattula
5.Hämäläinen VilleBCLLappeenranta
5.Makkonen PetriHyvBKHyvinkää
5.Matikainen CasperEBKEspoo
5.Sellberg StefanTCBVVaasa
9.Keihola KaiGUPaimio
9.Siekkinen JaniRitzHelsinki
9.Suoraniemi AatuFBTLappeenranta
9.Takanen JesseKEBICKeuruu
9.Turkulainen OlliBCLImatra
9.Virtanen ValtteriRitzHelsinki
9.Virtaranta JereHyvBKJärvenpää
9.Väyrynen MattiTBOOulu
17.Aaltonen SamiTBKTurku
17.Haapaniemi MikaelTyBiHuittinen
17.Honkanen JarkkoJäKeJärvenpää
17.Laaksonen KimTBKTurku
17.Långström KaroMPTEspoo
17.Tuomi MikkoKK-79Espoo
17.Vähäsarja JaakkoCCAJärvenpää
17.Wikman JimmyGUHanko
25.Gustafsson JesseGUTampere
25.Iivonen JussiMSCMikkeli
25.Marsalo JiriHyvBKHyvinkää
25.Nuutinen JuusoCCAKerava
25.Oksala JoukaRitzHelsinki
25.Oksala NooaRitzHelsinki
25.Ström MickeCCAKerava
25.Vehmasaho MarkoKEBICKeuruu
33.Kakkonen PasiShamrVantaa
33.Vedenpää TopiasHyvBKJoensuu
33.Öhrnberg HenrikBDBHanko

Finnish Pool Tour, Rankinglista kauden 2018-19 päätteeksi

 

1.Laaksonen KimABTku13800
2.Uski JaniBK13200
3.Makkonen PetriHyvBK9977
4.Sellberg StefanTCBV8550
5.Siekkinen JaniRitz8305
6.Virtanen ValtteriRitz7950
7.Gustafsson JesseGU7725
8.Matikainen CasperEBK7500
9.Juva MarkusRitz6975
10.Turkulainen OlliBCL6825
11.Öhrnberg HenrikBDB6825
12.Heiskanen AkiGU6750
13.Hämäläinen VilleBCL6675
14.Karttunen SamiCCA6375
15.Riikonen MikaPaKlu5550
16.Leppänen JarnoLP-905550
17.Keihola KaiGU5550
18.Väyrynen MattiTBO5325
19.Marsalo JiriHyvBK5175
20.Virtaranta JereHyvBK5175
21.Mäkelä JariKsBK4650
22.Huttunen JesseGU4425
23.Takanen JesseKEBIC4200
24.Ström MickeCCA4200
25.Morelius JanGU4050
26.Oksala JoukaRitz3900
27.Ronkonen MiioEBK3825
28.Tuomi MikkoKK-793825
29.Pöyhönen AkiGU3675
30.Honkanen JarkkoJäKe3450
------- karsintaan -----------------
31.Hiltunen MattiShamr3000
32.Siekkinen NicoRitz2700
33.Granat NicoGU2250
34.Oksala NooaRitz2025
------- putoaa ------------------
35.AL-marayati AbbasTyBi1650
36.Pekkanen HannuTBK1350
37.Haapasaari JussiGU1275
38.Matikkala AkseliOBK600

Finnish Pool Tourin osakilpailu RG4 (8-pallo), Jyväskylä 06.-07.04.2019

1.Laaksonen KimABTkuTurku
2.Sellberg StefanTCBVVaasa
3.Hämäläinen VilleBCLLappeenranta
3.Siekkinen JaniRitzHelsinki
5.Juva MarkusRitzHelsinki
5.Karttunen SamiCCAVantaa
5.Marsalo JiriHyvBKHyvinkää
5.Matikainen CasperEBKEspoo
9.Gustafsson JesseGUTampere
9.Huttunen JesseGUTampere
9.Makkonen PetriHyvBKHyvinkää
9.Ström MickeCCAKerava
9.Turkulainen OlliBCLImatra
9.Uski JaniBKKotka
9.Väyrynen MattiTBOOulu
9.Öhrnberg HenrikBDBJyväskylä
17.Heiskanen AkiGUPirkkala
17.Honkanen JarkkoJäKeJärvenpää
17.Keihola KaiGUPaimio
17.Morelius JanGUHelsinki
17.Riikonen MikaPaKluHattula
17.Ronkonen MiioSBKEspoo
17.Tuomi MikkoKK-79Espoo
17.Virtanen ValtteriRitzHelsinki
25.Kallioinen MikkoBDBJyväskylä
25.Leppänen JarnoLP-90Lahti
25.Oksala JoukaRitzHelsinki
25.Oksala NooaRitzHelsinki
25.Pöyhönen AkiGUTampere
25.Takanen JesseKEBICKeuruu
25.Virtaranta JereHyvBKJärvenpää

Finnish Pool Tourin osakilpailu RG3 (9-pallo), Kerava 09.-10.03.2019

1.Matikainen CasperEBKEspoo
2.Makkonen PetriHyvBKHyvinkää
3.Siekkinen JaniRitzHelsinki
3.Uski JaniBKKotka
5.Keihola KaiGUPaimio
5.Laaksonen KimABTkuTurku
5.Mäkelä JariKsBKLahti
5.Väyrynen MattiTBOOulu
9.Hiltunen MattiShamrVantaa
9.Hämäläinen VilleBCLLappeenranta
9.Juva MarkusRitzHelsinki
9.Leppänen JarnoLP-90Lahti
9.Pöyhönen AkiGUTampere
9.Riikonen MikaPaKluHattula
9.Virtaranta JereHyvBKJärvenpää
9.Öhrnberg HenrikBDBJyväskylä
17.Heiskanen AkiGUPirkkala
17.Honkanen JarkkoJäKeJärvenpää
17.Karttunen SamiCCAVantaa
17.Morelius JanGUHelsinki
17.Ronkonen MiioSBKEspoo
17.Ström MickeCCAKerava
17.Turkulainen OlliBCLImatra
17.Virtanen ValtteriRitzHelsinki
25.Granat NicoGUTampere
25.Gustafsson JesseGUTampere
25.Marsalo JiriHyvBKHyvinkää
25.Oksala JoukaRitzHelsinki
25.Oksala NooaRitzHelsinki
25.Sellberg StefanTCBVVaasa
25.Siekkinen NicoRitzHelsinki
25.Takanen JesseKEBICKeuruu

Finnish Pool Tourin osakilpailu RG2 (10-pallo), Vantaa 10.-11.11.2018

1.Makkonen PetriHyvBKHyvinkää
2.Virtanen ValtteriRitzHelsinki
3.Hämäläinen VilleBCLLappeenranta
3.Uski JaniBKKotka
5.Heiskanen AkiGUPirkkala
5.Karttunen SamiCCAVantaa
5.Leppänen JarnoLP-90Lahti
5.Turkulainen OlliBCLImatra
9.Gustafsson JesseGUTampere
9.Hiltunen MattiShamrVantaa
9.Juva MarkusRitzHelsinki
9.Keihola KaiGUPaimio
9.Laaksonen KimABTkuKaarina
9.Siekkinen JaniRitzHelsinki
9.Virtaranta JereCSSJärvenpää
9.Öhrnberg HenrikBDBJyväskylä
17.Honkanen JarkkoJäKeJärvenpää
17.Morelius JanGUHelsinki
17.Mäkelä JariKsBKLahti
17.Oksala JoukaRitzHelsinki
17.Sellberg StefanTCBVVaasa
17.Ström MickeCCAKerava
17.Tuomi MikkoKK-79Espoo
17.Väyrynen MattiTBOOulu
25.Haapasaari JussiGUKaarina
25.Marsalo JiriHyvBKHyvinkää
25.Matikkala AkseliOBKHelsinki
25.Pöyhönen AkiGUTampere
25.Riikonen MikaPaKluHattula
25.Ronkonen MiioSBKEspoo
25.Siekkinen NicoRitzHelsinki
25.Takanen JesseKEBICKeuruu

Finnish Pool Tourin osakilpailu RG1 (straight pool), Tampere 08.-09.09.2018

1.Sellberg StefanTCBVVaasa
2.Uski JaniBKKotka
3.Laaksonen KimABTkuKaarina
3.Öhrnberg HenrikBDBJyväskylä
5.AL-marayati AbbasTyBiNokia
5.Gustafsson JesseGUTampere
5.Honkanen JarkkoJäKeJärvenpää
5.Virtanen ValtteriRitzHelsinki
9.Heiskanen AkiGUPirkkala
9.Huttunen JesseGUTampere
9.Juva MarkusRitzHelsinki
9.Makkonen PetriHyvBKHyvinkää
9.Oksala JoukaRitzHelsinki
9.Siekkinen JaniRitzHelsinki
9.Takanen JesseKEBICKeuruu
9.Turkulainen OlliBCLImatra
17.Granat NicoGUTampere
17.Hämäläinen VilleBCLLappeenranta
17.Leppänen JarnoLP-90Lahti
17.Matikkala AkseliOBKHelsinki
17.Mäkelä JariKsBKLahti
17.Riikonen MikaPaKluHattula
17.Ström MickeCCAKerava
17.Virtaranta JereCSSJärvenpää
25.Hiltunen MattiShamrVantaa
25.Keihola KaiGUPaimio
25.Marsalo JiriHyvBKHyvinkää
25.Morelius JanGUHelsinki
25.Pöyhönen AkiGUTampere
25.Ronkonen MiioSBKEspoo
25.Siekkinen NicoRitzHelsinki
25.Tuomi MikkoKK-79Kaarina
33.Haapasaari JussiGUKaarina
33.Oksala NooaRitzHelsinki
33.Väyrynen MattiTBOOulu

Finnish Pool Tour RG-lista kauden 2017-2018 päätteeksi

SijaNimiSeuraPisteet

RG1

14.1-SMRG210-SMRG38-SMRG49-SM
1.Laaksonen KimABTku15900240024002400240024001500-2400
2.Uski JaniBK12000
1500
1950
[900]
1200
1500
1500
2400
1950
3.Makkonen PetriHyvBK11550195015001200150019501950[1200]1500
4.Siekkinen JaniRitz10800150012001500[750]1500240015001200
5.Juva MarkusRitz92251200120019509751200-1950750
6.Heiskanen AkiGU92259001500120019501200975[600]1500
7.Kivelä JesseGU8550[600]150015001200120075012001200
8.AL-marayati AbbasTyBi7700[600]65012001500120075012001200
9.Virtanen ValtteriRitz715012001000900975900[750]1200975
10.Hämäläinen VilleBCL697590012009001200900[750]900975
11.Riikonen MikaHBS655090010006001200[600]1200900750
12.Matikainen CasperEBK615090012001200975--900975
13.Karttunen SamiCCA60751200-600750900975900750
14.Keihola KaiGU59759008754509756001200-975
15.Sellberg StefanTCBV59006006509007509001200900-
16.Öhrnberg HenrikBreak565012001000[375]750600750600750
17.Gustafsson JesseGU55504501200600750600-1500450
18.Turkulainen OlliBCL5325450750900600900750[450]975
19.Korpela SimoVSB5225900875900750600-1200-
20.Leppiaho MarkusJamP5200900550900975900--975
21.Leppänen JarnoLP-904800375-600975600750900600
22.Huttunen JesseGU47506001000600600375975[0]600
23.Honkanen JarkkoJäKe4550600650375-600975900450
24.Hiltunen MattiShamr4350450-4507504501200450600
25.Oksala NooaRitz4275375-900600450750600600
26.Viitala NikoCCA3975450750450600375-600750
27.Mäkelä JariKsBK3900450-600600450600600600
28.Kakkonen PasiShamr3825375450450[300]375975600600
29.Kurppa MatiasBCK3775375550450750900750--
30.Oksala JoukaRitz3550375550375[300]450600450750
31.Marsalo JiriHyvBK3450375450375600450600-600
32.Haapasaari JussiGU3225450450375750-600-600
33.Kauppinen MikkoEBK3125600450375200450-600450
34.Siekkinen NicoRitz3125375350450450450[300]450600
35.Hämäläinen SamiHyvBK2975900875600----600
36.Vainio KalleJamP285060010000200--450600
37.Tolvanen AnttiRitz2400600-4500450-900-
38.Tanttu PatrickBari2400450-600750600---
39.Ervasti KariRitz1075375250450-----
40.Järvinen AnttiLP-90825450-375-----

Finnish Pool Tour osakilpailu IV, VRJ 8-ball Ritz-Club Helsinki 21.-22.4.2018

1.
Uski Jani

2.
Juva Markus

3.
Gustafsson Jesse
Siekkinen Jani

5.
Virtanen Valtteri
AL-marayati Abbas
Kivelä Jesse
Korpela Simo

9.
Tolvanen Antti
Matikainen Casper
Sellberg Stefan
Riikonen Mika
Honkanen Jarkko
Hämäläinen Ville
Karttunen Sami
Leppänen Jarno

17.
Mäkelä Jari
Heiskanen Aki
Öhrnberg Henrik
Oksala Nooa
Viitala Niko
Kakkonen Pasi
Kauppinen Mikko
Huttunen Jesse

25.
Vainio Kalle
Siekkinen Nico
Hiltunen Matti
Turkulainen Olli
Oksala Jouka

Finnish Pool Tour osakilpailu III, Pancho Villa 9-ball The Club and Rewell Center Vaasa 10.-11.2.2018

1.
Laaksonen Kim

2.
Makkonen Petri

3.
Uski Jani
Siekkinen Jani

5.
Kivelä Jesse
AL-marayati Abbas
Juva Markus
Heiskanen Aki

9.
Sellberg Stefan
Blomqvist Johan
Leppiaho Markus
Kurppa Matias
Karttunen Sami
Turkulainen Olli
Hämäläinen Ville
Virtanen Valtteri

17.
Leppänen Jarno
Korpela Simo
Tanttu Patrick
Riikonen Mika
Öhrnberg Henrik
Gustafsson Jesse
Keihola Kai
Honkanen Jarkko

25.
Kauppinen Mikko
Mäkelä Jari
Oksala Nooa
Oksala Jouka
Marsalo Jiri
Siekkinen Nico
Hiltunen Matti
Tolvanen Antti

33.
Kakkonen Pasi
Huttunen Jesse
Viitala Niko

Finnish Pool Tour osakilpailu II, Shamrock Vantaa 11.-12.11.2017

1.
Laaksonen Kim

2.
Juva Markus

3.
Kivelä Jesse
Siekkinen Jani

5.
Makkonen Petri
AL-marayati Abbas
Heiskanen Aki
Matikainen Casper

9.
Korpela Simo
Turkulainen Olli
Hämäläinen Ville
Uski Jani
Oksala Nooa
Leppiaho Markus
Virtanen Valtteri
Sellberg Stefan

17.
Hämäläinen Sami
Huttunen Jesse
Riikonen Mika
Mäkelä Jari
Leppänen Jarno
Tanttu Patrick
Gustafsson Jesse
Karttunen Sami

25.
Hiltunen Matti
Kurppa Matias
Siekkinen Nico
Kakkonen Pasi
Viitala Niko
Ervasti Kari
Keihola Kai
Tolvanen Antti

33.
Öhrnberg Henrik
Kauppinen Mikko
Oksala Jouka
Järvinen Antti
Honkanen Jarkko
Vainio Kalle DNS
Haapasaari Jussi
Marsalo Jiri

Finnish Pool Tour osakilpailu I, GU Tampere 9.-10.9.2017

1.
Laaksonen Kim

2.
Makkonen Petri

3.
Uski Jani
Siekkinen Jani

5.
Karttunen Sami
Virtanen Valtteri
Öhrnberg Henrik
Juva Markus

9.
Hämäläinen Sami
Keihola Kai
Leppiaho Markus
Korpela Simo
Hämäläinen Ville
Heiskanen Aki
Riikonen Mika
Matikainen Casper

17.
Tolvanen Antti
Honkanen Jarkko
AL-marayati Abbas
Kivelä Jesse
Huttunen Jesse
Sellberg Stefan
Vainio Kalle
Kauppinen Mikko

25.
Hiltunen Matti
Viitala Niko
Haapasaari Jussi
Tanttu Patrick
Turkulainen Olli
Gustafsson Jesse
Mäkelä Jari
Järvinen Antti

33.
Siekkinen Nico
Oksala Jouka
Ervasti Kari
Marsalo Jiri
Kakkonen Pasi
Leppänen Jarno
Kurppa Matias
Oksala Nooa
Suomen Biljardiliitto FPT RG-lista kaudella 2016-2017 (päivitetty 31.5.2017)        
SijaNimiSeuraPisteetSM 9RG4SM 8RG3SM 10RG2SM 14.1RG1
1.Laaksonen Kim ABTku1470024002400195024001200240012001950
2.Makkonen Petri HyvBK136509751950240019502400150019501500
3.Uski Jani JuhaniBK120001500120015001500150090024002400
4.Hämäläinen Ville Eino IlmariBCL9375975120075015001500120015001500
5.Heiskanen Aki GU8550-90012009001950120012001200
6.Kivelä Jesse GU80257501200750120097519507501200
7.Siekkinen Jani Ritz7875195015009759001200600750600
8.Juva Markus Ritz76501200900120060012001500750900
9.Matikainen CasperEBK7425975900750120012009001500600
10.Karttunen Sami TapioCCA682597515007501200750-750900
11.Öhrnberg HenrikPlay652575045075012009751200750900
12.Hämäläinen Sami MikaelCCA65251200900750900750900975900
13.Sellberg StefanVBS6000-600975900750900975900
14.Leppiaho Markus MatiasJamP592545090075037597545012001200
15.Korpela Simo VSB59257509007504507501200975600
16.Riikonen Mika JuhaniHBS5850120012006003756006001200450
17.Keihola Kai KaleviGU5775975-1200600750600750900
18.Leppänen Jarno LP-905550600900750450975450975900
19.Virtanen Valtteri Ritz5550-450975900750900975600
20.Turkulainen OlliBCL55501200600600600450900750900
21.Vainio Kalle JamP4875750600750450975600750375
22.Tanttu Patrick JohnBari4500-600975900-600975450
23.Hiltunen MattiShamr4500-450600600600900750600
24.Honkanen Jarkko TapaniBBC4500750600-600750600600600
25.Marsalo Jiri CCA4275600-975375750600600375
26.Hirvonen Miikka KristianHyvBK4275975-975600450450450375
27.Oksala Jouka Ritz4200300600600900450450750450
28.Gustafsson Jesse TapioGU4125450450600450600600975450
29.Kakkonen PasiShamr4000600600600-600900250450
30.Viitala NikoCCA3975750450600600450375750-
31.Oksala Nooa Ritz3750450600600450600450250600
32.Järvinen AnttiLP-903525300450750375450450450600
33.Mäkinen Joonas MikaelLuna3275450450600600300450350375
34.Huttunen Jesse WaltteriBrode3000600900600900----
35.Annanmäki Aleksi Luna2825-450750450-375350450
36.Häkkinen Janne MikaelCSS1875450-600-300375150-
37.Hakala Kimmo RichardHyvBK1800---450-375600375
38.Kela JaniHBS1650-----450750450
39.Särkisilta Jesse EBK900---450---450

FPT RG4 VRJ 8-pallo 22.-23.4.2017 Ritz-Club/Helsinki

1. Laaksonen Kim, ABTku Turku
2. Makkonen Petri, HyvBK Hyvinkää
3. Siekkinen Jani, Ritz Helsinki
Karttunen Sami, CCA Kerava
5. Riikonen Mika, HBS Hämeenlinna
Uski Jani, BK Kotka
Hämäläinen Ville, BCL Lappeenranta
Kivelä Jesse, GU Tampere
9. Huttunen Jesse, GU Tampere
Hämäläinen Sami, CCA Kerava
Heiskanen Aki, GU Tampere
Juva Markus, Ritz Helsinki
Korpela Simo, VSB Vaasa
Leppiaho Markus, JamP Vantaa
Matikainen Casper, EBK Espoo
Leppänen Jarno, LP-90 Lahti
17. Sellberg Stefan, VSB Vaasa
Tanttu Patrick, Bari Helsinki
Vainio Kalle, JamP Vantaa
Honkanen Jarkko, JäKe Järvenpää
Kakkonen Pasi, Shamr Vantaa
Oksala Nooa, Ritz Helsinki
Oksala Jouka, Ritz Helsinki
Turkulainen Olli, BCL Lappeenranta
25. Virtanen Valtteri, Ritz Helsinki
Öhrnberg Henrik, JBS Jyväskylä
Gustafsson Jesse, GU Tampere
Hiltunen Matti, Shamr Vantaa
Järvinen Antti, LP-90 Lahti
Mäkinen Joonas, Luna Nurmijärvi
Viitala Niko, CCA Kerava
Annanmäki Aleksi, Luna Vantaa

FPT RG3 Laattapiste 9-pallo 11.-12.2.2017 KaKA/Finnalist Kotka

1. Laaksonen Kim, ABTku Turku
2. Makkonen Petri, HyvBK Hyvinkää
3. Uski Jani, BK Kotka
Hämäläinen Ville, BCL Lappeenranta
5. Öhrnberg Henrik, JBS Jyväskylä
Karttunen Sami, CCA Kerava
Matikainen Casper, EBK Espoo
Kivelä Jesse, GU Tampere
9. Virtanen Valtteri, Ritz Helsinki
Oksala Jouka, Ritz Helsinki
Heiskanen Aki, GU Tampere
Tanttu Patrick, Bari Helsinki
Hämäläinen Sami, CCA Kerava
Huttunen Jesse, GU Tampere
Sellberg Stefan, VSB Vaasa
Siekkinen Jani, Ritz Helsinki
17. Juva Markus, Ritz Helsinki
Turkulainen Olli, BCL Imatra
Hiltunen Matti, Shamrock Vantaa
Honkanen Jarkko, JäKe Järvenpää
Keihola Kai, GU Turku
Mäkinen Joonas, Luna Nurmijärvi
Viitala Niko, CCA, Kerava
Hirvonen Miikka, HyvBK Hyvinkää
25. Korpela Simo, VSB Vaasa
Hakala Kimmo, HyvBK Hyvinkää
Särkisilta Jesse, EBK Espoo
Leppänen Jarno, LP-90 Lahti
Oksala Nooa, Ritz Helsinki
Vainio Kalle, JamP Vantaa
Gustafsson Jesse, GU Tampere
Annanmäki Aleksi, Luna Vantaa
33. Riikonen Mika, HBS Hämeenlinna
Leppiaho Markus, JamP Vantaa
Marsalo Jiri, CCA Kerava
Järvinen Antti, LP-90 Lahti

FPT RG2 14.1 3.-4.12.2016 Shamr / Vantaa

1. Laaksonen Kim, TBK
2. Kivelä Jesse, GU
3. Juva Markus, Ritz
Makkonen Petri, HyvBK
5. Korpela Simo, VSB
Hämäläinen Ville, BCL
Öhrnberg Henrik, JBS
Heiskanen Aki, GU
9. Uski Jani, BK
Kakkonen Pasi, Shamr
Hiltunen Matti, Shamr
Sellberg Stefan, VSB
Hämäläinen Sami, CCA
Matikainen Casper, EBK
Virtanen Valtteri, Ritz
Turkulainen Olli, BCL
17. Riikonen Mika, HBS
Keihola Kai, GU
Vainio Kalle, Lokit
Siekkinen Jani, Ritz
Tanttu John, Bari
Honkanen Jarkko, JäKe
Gustafsson Jesse, GU
Marsalo Jiri, CCA
25. Hirvonen Miikka, CCA
Kela Jani, HBS
Oksala Nooa, Ritz
Leppiaho Markus, JamP
Leppänen Jarno, LP-90
Järvinen Antti, LP-90
Oksala Jouka, Ritz
Mäkinen Joonas, Luna
33. Hakala Kimmo, HyvBK
Viitala Niko, 
Häkkinen Janne, CSS
Annanmäki Aleksi, Luna

FPT RG1 10-pallo 10.-11.9.2016 GU / Tampere

1. Uski Jani, BK
2. Laaksonen Kim, TBK
3. Hämäläinen Ville, BCL
Makkonen Petri, HyvBK
5. Hartikainen Marko, Shamr
Kivelä Jesse, GU
Leppiaho Markus, JamP
Heiskanen Aki, GU
9. Keihola Kai, GU
Sellberg Stefan, VSB
Turkulainen Olli, BCL
Leppänen Jarno, LP-90
Juva Markus, Ritz
Hämäläinen Sami, CCA
Öhrnberg Henrik, JBS
Karttunen Sami, CCA
17. Virtanen Valtteri, Ritz
Siekkinen Jani, Ritz
Honkanen Jarkko, JäKe
Matikainen Casper, EBK
Oksala Nooa, Ritz
Järvinen Antti, LP-90
Korpela Simo, VSB
Hiltunen Matti, Shamr
25. Annanmäki Aleksi, Luna
Tanttu John, Bari
Riikonen Mika, HBS
Oksala Jouka, Ritz
Gustafsson Jesse, GU
Särkisilta Jesse, EBK
Kakkonen Pasi, Shamr
Kela Jani, HBS
33. Mäkinen Joonas, Luna
Marsalo Jiri, CCA
Hakala Kimmo, HyvBK
Vainio Kalle, Lokit
Hirvonen Miikka, CCA

Kauden 2015-16 Kokonaisranking

Sija    Nimi    Seura    Pisteet    Muutos    SM 9    RG4    SM 8    RG3    SM 10    RG2    SM 14.1    RG1
1.    Makkonen Petri    HyvBK    13500    -    2400    600    1950    2400    1950    2400    1200    1200
2.    Uski Jani Juhani    BK    10425    -    1200    1950    1200    1200    2400    900    975    1500
3.    Siekkinen Jani    Brode    9771    -    1500    1500    1200    600    975    900    1296    2400
4.    Laaksonen Kim    TBK    9150    1    1200    2400    975    0    975    1200    1500    900
5.    Juva Markus    Ritz    9150    -1    1500    600    1500    450    -    1950    1950    1200
6.    Matikainen Casper    EBK    9150    2    1950    1200    1200    1950    1200    450    750    900
7.    Hämäläinen Ville Eino Ilmari    BCL    8700    -    975    1200    2400    1500    750    600    975    900
8.    Pannula Teemu    Shamr    8100    1    1200    1200    750    1200    750    375    1500    1500
9.    Heiskanen Aki    GU    7800    -3    -    -    1500    900    1500    900    2400    600
10.    Tanttu Patrick John    Bari    6825    4    750    1500    600    900    975    900    -    1200
11.    Karttunen Sami Tapio    CCA    6825    -1    975    900    975    600    975    375    1200    1200
12.    Korpela Simo    VSB    6375    1    750    450    750    1500    600    1200    975    600
13.    Kaipainen Janne    Rolli    6225    -2    975    900    750    450    750    1200    750    900
14.    Leppänen Jarno    LP-90    5700    1    975    450    750    600    1200    600    975    600
15.    Virtanen Valtteri    Ritz    5475    -3    750    -    975    900    600    600    750    900
16.    Sellberg Stefan    VBS    5325    2    -    900    750    600    -    1500    1200    375
17.    Öhrnberg Henrik    Play    5325    -    975    900    600    375    750    450    750    900
18.    Gustafsson Jesse Tapio    GU    5175    -2    750    900    750    900    750    375    750    -
19.    Särkisilta Jesse    EBK    5025    3    -    375    0    1200    1500    600    750    600
20.    Hämäläinen Sami Mikael    CCA    5025    1    600    450    750    900    975    600    750    450
21.    Keihola Kai Kalevi    GU    4800    14    750    -    600    600    750    1200    0    900
22.    Makkonen Marko Petteri    CCA    4800    10    600    1200    -    900    -    900    750    450
23.    Leppiaho Markus Matias    Luna    4800    -4    750    900    975    450    750    375    -    600
24.    Takanen Jesse    KEBIC    4725    -4    750    -    975    375    750    375    600    900
25.    Honkanen Jarkko Tapani    BBC    4575    1    -    900    750    375    450    900    600    600
26.    Marsalo Jiri    CCA    4500    4    600    600    600    450    1200    450    600    375
27.    Kivelä Jesse    GU    4500    7    750    600    600    600    600    600    750    375
28.    Morelius Jan Veli    GU    4425    -5    600    450    975    375    975    450    600    375
29.    Vainio Kalle    JamP    4425    -5    975    450    750    450    600    375    750    450
30.    Nuutinen Juuso    CCA    4350    -2    750    600    600    600    750    450    600    375
31.    Mäkinen Joonas Mikael    Luna    4125    -6    600    600    600    375    750    375    750    450
32.    Räsänen Sakari Esko    TyBi    3975    -5    600    600    450    375    750    450    750    -
33.    Hartikainen Marko    Shamr    3750    -2    -    600    600    1200    0    -    750    600
34.    Lohtander Marko    Ritz    3450    7    -    0    -    900    -    600    -    1950
35.    Ahola Sami Olavi    BBC    3375    7    -    900    -    -    -    900    1200    375
36.    Kännö Juhani    Rolli    3300    3    600    375    -    450    975    450    -    450
37.    Hiltunen Matti    Shamr    3150    10    -    -    600    375    1200    -    600    375
38.    Hirvonen Miikka Kristian    HyvBK    2725    2    750    450    250    -    0    900    -    375
39.    Castaneda Juan    Brode    2225    9    -    -    350    -    450    375    600    450
40.    Hakala Kimmo Richard    HyvBK    2025    34    -    450    -    600    -    375    -    600
41.    Autero Einari Markus    GU    1350    57    -    -    -    900    -    -    -    450
42.    Jokinen Sami    TBik    1200    23    -    -    -    -    600    600    -    -
43.    Valkama Ville    GU    1200    63    -    -    -    450    -    375    -    375
44.    Ohtonen Joonas    Play    975    174    600    -    -    -    -    -    -    375
45.    Valkila Toni Santeri    GU    750    106    -    -    -    -    -    375    -    375
46.    Pekkanen Hannu    TBik    600    123    -    -    -    -    150    450    -    -
47.    AL-marayati Abbas    GU    450    151    -    -    -    -    -    -    -    450
48.    Virtanen Vesa-Ville    Ritz    375    171    -    -    -    -    -    -    -    375

23.4.2016 FPT4 8-pallo Kerava

1.    Kim Laaksonen    TBK    2400
2.    Jani Juhani Uski    BK    1950
3.    Jani Siekkinen    Brode    1500
4.    Patrick John Tanttu    Bari    1500
5.    Ville Eino Ilmari Hämäläinen    BCL    1200
6.    Marko Petteri Makkonen    CCA    1200
7.    Casper Matikainen    EBK    1200
8.    Teemu Pannula    Shamr    1200
9.    Sami Olavi Ahola    BBC    900
10.    Jesse Tapio Gustafsson    GU    900
11.    Jarkko Tapani Honkanen    BBC    900
12.    Janne Kaipainen    Rolli    900
13.    Sami Tapio Karttunen    CCA    900
14.    Markus Matias Leppiaho    Luna    900
15.    Stefan Sellberg    VBS    900
16.    Henrik Öhrnberg    Play    900
17.    Marko Hartikainen    Shamr    600
18.    Markus Juva    Ritz    600
19.    Jesse Kivelä    GU    600
20.    Petri Makkonen    HyvBK    600
21.    Jiri Marsalo    CCA    600
22.    Joonas Mikael Mäkinen    Luna    600
23.    Juuso Nuutinen    CCA    600
24.    Sakari Esko Räsänen    TyBi    600
25.    Kimmo Richard Hakala    HyvBK    450
26.    Miikka Kristian Hirvonen    HyvBK    450
27.    Sami Mikael Hämäläinen    CCA    450
28.    Simo Korpela    VSB    450
29.    Jarno Leppänen    LP-90    450
30.    Jan Veli Morelius    GU    450
31.    Kalle Vainio    JamP    450
32.    Juhani Kännö    Rolli    375
33.    Jesse Särkisilta    EBK    375
34.    Marko Lohtander    Ritz    0

13.2.2016 FPT3 14.1 Kotka

1.    Petri Makkonen    HyvBK    2400
2.    Casper Matikainen    EBK    1950
3.    Ville Eino Ilmari Hämäläinen    BCL    1500
4.    Simo Korpela    VSB    1500
5.    Marko Hartikainen    Shamr    1200
6.    Teemu Pannula    Shamr    1200
7.    Jesse Särkisilta    EBK    1200
8.    Jani Juhani Uski    BK    1200
9.    Einari Markus Autero    GU    900
10.    Jesse Tapio Gustafsson    GU    900
11.    Aki Heiskanen    GU    900
12.    Sami Mikael Hämäläinen    CCA    900
13.    Marko Lohtander    Ritz    900
14.    Marko Petteri Makkonen    CCA    900
15.    Patrick John Tanttu    Bari    900
16.    Valtteri Virtanen    Ritz    900
17.    Kimmo Richard Hakala    HyvBK    600
18.    Sami Tapio Karttunen    CCA    600
19.    Kai Kalevi Keihola    GU    600
20.    Jesse Kivelä    GU    600
21.    Jarno Leppänen    LP-90    600
22.    Juuso Nuutinen    CCA    600
23.    Stefan Sellberg    VBS    600
24.    Jani Siekkinen    Brode    600
25.    Markus Juva    Ritz    450
26.    Janne Kaipainen    Rolli    450
27.    Juhani Kännö    Rolli    450
28.    Markus Matias Leppiaho    Luna    450
29.    Jiri Marsalo    CCA    450
30.    Kalle Vainio    JamP    450
31.    Ville Valkama    GU    450
32.    Matti Hiltunen    Shamr    375
33.    Jarkko Tapani Honkanen    BBC    375
34.    Jan Veli Morelius    GU    375
35.    Joonas Mikael Mäkinen    Luna    375
36.    Sakari Esko Räsänen    TyBi    375
37.    Jesse Takanen    KEBIC    375
38.    Henrik Öhrnberg    Play    375
39.    Kim Laaksonen    TBK    0

14.11.2015 FPT2 10-pallo Turku

1.    Petri Makkonen    HyvBK    2400
2.    Markus Juva    Ritz    1950
3.    Johannes Kauhanen    KK-79    1500
4.    Stefan Sellberg    VBS    1500
5.    Janne Kaipainen    Rolli    1200
6.    Kai Kalevi Keihola    GU    1200
7.    Simo Korpela    VSB    1200
8.    Kim Laaksonen    TBK    1200
9.    Sami Olavi Ahola    BBC    900
10.    Aki Heiskanen    GU    900
11.    Miikka Kristian Hirvonen    HyvBK    900
12.    Jarkko Tapani Honkanen    BBC    900
13.    Marko Petteri Makkonen    CCA    900
14.    Jani Siekkinen    Brode    900
15.    Patrick John Tanttu    Bari    900
16.    Jani Juhani Uski    BK    900
17.    Sami Mikael Hämäläinen    CCA    600
18.    Ville Eino Ilmari Hämäläinen    BCL    600
19.    Sami Jokinen    TBik    600
20.    Jesse Kivelä    GU    600
21.    Jarno Leppänen    LP-90    600
22.    Marko Lohtander    Ritz    600
23.    Jesse Särkisilta    EBK    600
24.    Valtteri Virtanen    Ritz    600
25.    Juhani Kännö    Rolli    450
26.    Jiri Marsalo    CCA    450
27.    Casper Matikainen    EBK    450
28.    Jan Veli Morelius    GU    450
29.    Juuso Nuutinen    CCA    450
30.    Hannu Pekkanen    TBik    450
31.    Sakari Esko Räsänen    TyBi    450
32.    Henrik Öhrnberg    Play    450
33.    Juan Castaneda    Brode    375
34.    Jesse Tapio Gustafsson    GU    375
35.    Kimmo Richard Hakala    HyvBK    375
36.    Sami Tapio Karttunen    CCA    375
37.    Markus Matias Leppiaho    Luna    375
38.    Joonas Mikael Mäkinen    Luna    375
39.    Teemu Pannula    Shamr    375
40.    Jesse Takanen    KEBIC    375
41.    Kalle Vainio    JamP    375
42.    Ville Valkama    GU    375
43.    Toni Santeri Valkila    GU    375

19.-20.9.2015 FPT1 9-pallo Jyväskylä

1.    Jani Siekkinen    Brode    2400
2.    Marko Lohtander    Ritz    1950
3.    Teemu Pannula    Shamr    1500
4.    Jani Juhani Uski    BK    1500
5.    Markus Juva    Ritz    1200
6.    Sami Tapio Karttunen    CCA    1200
7.    Petri Makkonen    HyvBK    1200
8.    Patrick John Tanttu    Bari    1200
9.    Ville Eino Ilmari Hämäläinen    BCL    900
10.    Janne Kaipainen    Rolli    900
11.    Kai Kalevi Keihola    GU    900
12.    Kim Laaksonen    TBK    900
13.    Casper Matikainen    EBK    900
14.    Jesse Takanen    KEBIC    900
15.    Valtteri Virtanen    Ritz    900
16.    Henrik Öhrnberg    Play    900
17.    Kimmo Richard Hakala    HyvBK    600
18.    Marko Hartikainen    Shamr    600
19.    Aki Heiskanen    GU    600
20.    Jarkko Tapani Honkanen    BBC    600
21.    Simo Korpela    VSB    600
22.    Markus Matias Leppiaho    Luna    600
23.    Jarno Leppänen    LP-90    600
24.    Jesse Särkisilta    EBK    600
25.    Abbas AL-marayati    GU    450
26.    Einari Markus Autero    GU    450
27.    Juan Castaneda    Brode    450
28.    Sami Mikael Hämäläinen    CCA    450
29.    Juhani Kännö    Rolli    450
30.    Marko Petteri Makkonen    CCA    450
31.    Joonas Mikael Mäkinen    Luna    450
32.    Kalle Vainio    JamP    450
33.    Sami Olavi Ahola    BBC    375
34.    Matti Hiltunen    Shamr    375
35.    Miikka Kristian Hirvonen    HyvBK    375
36.    Jesse Kivelä    GU    375
37.    Jiri Marsalo    CCA    375
38.    Jan Veli Morelius    GU    375
39.    Juuso Nuutinen    CCA    375
40.    Joonas Ohtonen    Play    375
41.    Stefan Sellberg    VBS    375
42.    Ville Valkama    GU    375
43.    Toni Santeri Valkila    GU    375
44.    Vesa-Ville Virtanen    Ritz    375

FPT osakilpailuvoitot
2015-20

8 Kim Laaksonen (2015-18)
4 Petri Makkonen (2015-19)
3 Jani Uski (2016-19)
2 Casper Matikainen (2018-20)
1 Jani Siekkinen (2015-16)
1 Stefan Sellberg (2018-19)

 

FPT järjestäjät
2015-20

4 GU, Tampere (2016-17, 2017-18, 2018-19, 2019-20)
4 Shamr, Vantaa (2016-17, 2017-18, 2018-19, 2019-20)
3 Ritz, Helsinki (2016-17, 2017-18, 2018-19)
2 BK, Finnalist (2015-16, 2016-17)
2 CCA, Kerava (2015-16, 2018-19)
1 BDB, Jyväskylä (2019-2020)
1 Play, Jyväskylä (2015-16)
1 TBK (Pocket), Turku (2015-16)
1 TCBV, Vaasa (2017-18)