Tulokset

RG- ja SM-kilpailujen tuloksia 2020

 

17.-18.10.2020   6
RG6 KOTKA OPEN    
      
1Sevastyanov Arseni Iso88/52014
2Auresto Toma HyvBK7/45212
3Koponen Markku HSK6/43610
4Lakka Juuso HSK5/3568
5Muotka Olli HBK5/3407
6Kotinurmi Jalo Iso85/3367
7Vanhala Matti KaKa4/2956
8Nissinen Tero KaKa3/2165
9Savolainen Jani PVK3/2154
10Komi Tuomas EBK2/2193
11Keni Chung KaKa2/2043
12Manninen Vesa KaKa2/1633
13Poikolainen Mika I-HBS2/1633
14Tainio Tatu PVK1/1562
15Asp Kaj EBK1/1562
16Puuska Kari HBK1/1502
17Eväkoski Aki KaKa1/1472
18Jyläs Sami PVK1/1412
19Mäkelä Veli-Pekka KaKa1/1072
20Karvonen Markus HyvBK1/1062
21Häkämies Eerik JoKK1/992
22Pauli Rantanen HBK1/922
23Laitila Juha HyvBK1/802
24Kaikko Mika IBK1/712
25Pöyhönen Aki TAK0/1151
26Kultanen Matti KouBK0/871
27Nuutinen Mauno PVK0/801
28Tainio Jarmo PVK0/711
29Ruokonen Roope Biklu0/681
30Karjalainen Sami KaKa0/591
31Heikkilä Jari MSC0/431
32Tarvainen Juha IBK0/351
33Harjula Antti KaKa0/261

 

Pisin sarja: Tuomas Komi 42

 

3.-4.10.2020   5
RG5 ESPOON AVOIMET 40V JUHLAKILPAILU    
      
1Särkisilta Jesse EBK9/55515
2Auresto Toma HyvBK7/47612
3Stark Mika EBK7/50411
4Pasanen Ville HBK6/4509
5Matikainen Casper EBK6/4278
6Jokinen Toni HyvBK6/4198
7Elkharam Joonas MSC5/3917
8Mattila Nesto HBK5/3897
9Vartia Joonas HyvBk5/3826
10Lakka Juuso HSK5/3516
11Gröhn Mika RBK5/3316
12Komi Tuomas EBK4/3425
13Hirvonen Miikka HyvBK4/3345
14Ruokonen Roope Biklu4/3275
15Jokinen Sami TBK4/3255
16Kyhyräinen Joni MSC4/3155
17Savolainen Jani PVK4/3135
18Haapakoski Jukka CSS4/2985
19Tainio Jarmo PVK4/2915
20Kotinurmi Jalo Iso84/2775
21Thoménius Kari HBK3/2724
22Ström Micke CCA3/2704
23Rantanen Pauli HBK3/2644
24Ristiluoma Aleksi Biklu3/2644
25Ahola Joni EBK3/2504
26Vulli Janne TBK3/2434
27Sevastyanov Arseni Iso83/239DQ*
28Laine Kim PVK3/2334
29Puustinen Vesa EBK3/1964
30Rajaniemi Juha TBO2/2313
31Iivonen Jussi MSC2/2273
32Kallio Kari RBK2/2153
33Ranta Mikko EBK2/2073
34Pollari Harri HyvBK2/1993
35Koponen Markku HSK2/1973
36Ikonen Aki MSC2/1963
37Laitila Juha HyvBK2/1863
38Marjamäki Antti TSK2/1823
39Pöyhönen Aki TAK2/1773
40Träff Tuomo EBK2/1533
41Pekkarinen Juha EBK2/1383
42Ronkainen Pasi EBK2/1203
43Asikainen Petri KK-791/1642
44Auresto Leevi HyvBK1/1602
45Lounamaa Joonas EBK1/1522
46Muotka Olli HBK1/1382
47Nuutinen Mauno PVK1/1342
48Maijala Juha TBO1/1292
49Väyrynen Riikka WPT1/1202
50Helläkoski Altti EBK1/1172
51Kylmälä Jyrki TBO1/1162
52Asp Kaj EBK1/1162
53Verho Pekka EBK1/1152
54Liimatta Auvo TBO1/1152
55Ahola Risto EBK1/1122
56Nykänen Petteri HBK1/1102
57Päivinen Tero PVK1/1022
58Viitala Matti OBK1/972
59Larinen Simo EBK1/952
60Jokitie Jesse TAK1/612
61Kalliomäki Pentti EBK0/1101
62Karvonen Markus HyvBK0/901
63Auresto Lenni HyvBK0/811
64Jyläs Sami PVK0/801
65Pylkkänen Lasse MSC0/711
66Heikkinen Jouna HBK0/591
67Tuhkanen Arto KLK0/581
68Voroncova Svetlana IntSt0/581
69Puuska Kari HBK0/541
70Kaivonen Tero TAK0/541
71Vainio Risto TBK0/531
72Jaakonsaari Joonas Bari0/511
73Tainio Tatu PVK0/511
74Laaksonen Jussi TBK0/501
75Poikolainen Mika I-HBS0/491
76Hjort Timo PVK0/461
77Vanhanen Hannu EBK0/401
78Turtiainen Jussi TAK0/391
79Tähtinen Jarno MLS0/391
80Lämsä Seppo OBK0/361
81Asp Niklas EBK0/341
82Voutilainen Reijo EBK0/341
83Pekkala Panu EBK0/291
84Kelokaski Jouni EBK0/231
85Gerkman Maarit EP0/221
86Koljonen Mika JoKK0/19DQ*
87Pollari Kari HyvBK0/171

 

*DQ = tahallinen luovutus, ei RG-pisteitä. Kaisan kilpailuohjekirja s. 6

Pisimmät sarjat:
Joonas Vartia ja Toma Auresto 44
Nesto Mattila 37
Ville Pasanen 36, 32
Jussi Iivonen 36
Toni Jokinen 33, 33, 33, 32
Kaj Asp 33

 

26.-27.9.2020   4
RG4 ROVANIEMEN TURNAUS  
      
1Määttä Mika TAK8/47814
2Korkala Martti RBK8/57113
3Tunturi Kari OBK7/47611
4Hälvä Matti RBK6/4689
5Kallio Kari RBK6/4258
6Koskinen Arvi TBO5/3677
7Komi Tuomas EBK5/3567
8Kumpula Jouni RBK4/2686
9Anttila Petri PVK3/2684
10Alaluusua Sampo RBK3/2554
11Heikkinen Juha OBK3/2334
12Hernesniemi Pekka RBK3/2294
13Asikainen Petri KK-793/2164
14Kylmälä Jyrki TBO3/1904
15Närä Erkki RBK2/2373
16Maijala Juha TBO2/2093
17Ronkainen Mika RBK2/1863
18Gynther Mika SeBK2/1643
19Kaijansaari Simo OBK2/1243
20Peräntie Esa ToK1/1662
21Korkala Matti RBK1/1522
22Kähkönen Jouni RBK1/1352
23Anttila Jani TBO1/1292
24Kokkaret Raimo TBO1/1282
25Kajanne Kari KeMK1/1162
26Laitinen Mikko KoKa1/1132
27Heikkinen Petri ToK1/1102
28Lehikoinen Kari TAK1/1062
29Sipola Pekka RBK1/1032
30Kuusela Toni RBK1/952
31Kaikkonen Raimo RKK1/932
32Ronkainen Topi KeMK1/912
33Hatunen Hannu TBO1/852
34Lyytikäinen Pasi TBO1/792
35Virtanen Olli PVK1/742
36Karinkanta Jari TBO0/951
37Keinänen Juha TBO0/881
38Viitanen Lauri RBK0/871
39Viitala Matti OBK0/811
40Ruonala Esko TBO0/791
41Karjalainen Antti OBK0/741
42Räisänen Jouni KeMK0/641
43Tuomilehto Rauno RBK0/641
44Laakso Risto RKK0/441
45Väntsi Kimmo TBO0/421
46Portaankorva Jouni RBK0/401
47Passi Jarno TBODNS   

 

Pisin sarja: Martti Korkala RBK 36

 

12.-13.9.2020

KAISA SM-KILPAILU HELSINKI (PVK/HBK)

SijaNimiSeuraVoitotPisteet
1Muhonen TimoHBK410600
2Kallio KariRBK18529
3Jokinen SamiTBK18567
4Muotka OlliHBK27479
5Komi TuomasEBK16459
6Nykänen JuhoIso86452
7Auvinen ArtoRB16431
8Taunila JariJoKK6400
9Auresto TomaHyvBK15398
10Pasanen VilleHBK25390
11Suomalainen JariPPK15368
12Kiviaho TeroKoKa5352
13Holopainen JussiKLK15350
14Kaikkonen KimmoHyvBK44331
15Haapakoski JukkaCSS4323
16Asikainen PetriKK-794320
16Mattila NestoHBK34320
18Kotinurmi JaloIso84309
19Kähkönen JanneRB14301
20Tainio TatuPVK14296
21Hirvonen MiikkaHyvBK24294
22Heikkilä RopiPVK24287
23Rautiainen JyriRB14285
24Laurinolli EemeliRBK3275
25Savolainen JaniPVK23265
26Lounamaa JoonasEBK13256
27Ristiluoma AleksiBiklu13253
28Kuokkanen EsaP-HBK3249
28Thoménius KariHBK13249
28Hälvä MattiRBK13249
31Parikka TeroP-HBK3246
32Ijäs MarkkuHyvBK23241
33Sevastyanov ArseniIso83240
34Lindroos JormaEP3234
35Lohtander MarkoRitz3227
36Laitinen MikkoKoKa3221
37Auresto LeeviHyvBK12233
38Matikainen CasperEBK12217
39Pöyhönen AkiTAK12208
40Ruokonen RoopeBiklu12206
41Hänninen JuhoTAK22200
42Hannukkala JussiHSK12198
43Tanttu PatrickBari2194
44Keto VesaPPK12192
45Oinonen MikkoKLK12191
46Tuhkanen ArtoKLK12190
46Laatunen PekkaMLS2190
48Vulli JanneTBK12182
49Jokitie JesseTAK22177
50Heikkinen JounaHBK42170
50Viimala Isto DNFHBK42170
52Anttila PetriPVK22163
53Palviainen MikaHyvBK42145
54Öhman KajHBK12144
55Päivinen TeroPVK1173
56Koponen MarkkuHSK11164
57Vainio RistoTBK1153
58Ruotsi PekkaPVK31151
59Ronkainen MikaRBK11149
60Järvinen OttoHBS1145
61Lakka JuusoHSK11144
62Puuska KariHBK1140
62Laine KimPVK41140
64Nuutinen MaunoPVK11134
65Hämäläinen HeimoHBK11133
66Ström MickeCCA1128
67Kaivonen TeroTAK11125
68Jyläs SamiPVK31124
69Tondi JuhaIBK1122
70Auresto LenniHyvBK11118
71Turtiainen JussiTAK11103
72Pollari KariHyvBK31102
73Hjort TimoPVK4196
74Paronen IlariJoKK184
75Hämäläinen SimoHyvBK2086
76Rokkanen SamiSaiBi084
77Lehikoinen KariTAK2073
78Nykänen PetteriHBK3069
79Kastell TommiPVK4060
80Heikkilä JoachimPPK1058
81Hyyryläinen JuhaPVK3057
82Tainio JarmoPVK1056
83Asp KajEBK048
84Juslin PetjaHyvBK3045
85Karvonen MarkusHyvBK3044
86Rantanen PauliHBK3033
87Vatanen EskoSaBik030
88Laine HannuHyvBK4023
89Shakil SaaniBiklu1019
90Seppelin TomHBK2013
91Laaksonen Kim DNSTBK100

 

Pisimmät sarjat:

Sami Jokinen 50 vs Tatu Tainio 5. kierros
Jukka Haapakoski 48 vs Juho Nykänen 6. kierros
Juho Hänninen 45 vs Kari Puuska 3. kierros
Ropi Heikkilä 43 vs Jussi Turtiainen 2. kierros
Juho Nykänen 41 vs Ropi Heikkilä 4. kierros
Sami Jokinen 37 vs Juho Nykänen 8. kierros
Jukka Haapakoski 36 vs Casper Matikainen 4. kierros
Toma Auresto 36 vs. Timo Muhonen 5. kierros
Olli Muotka 35 vs Sami Jokinen 9. kierros
Tuomas Komi 35 vs Juho Hänninen 4. kierros
Ilari Paronen 34 vs Pekka Ruotsi 2. kierros
Juho Nykänen 34 vs Jukka Haapakoski 6. kierros
Jokitie Jesse 33 vs Tondi Juha 3.kierros
Jukka Haapakoski 33 vs Kim Laine 3. kierros
Janne Kähkönen 33 vs. Miikka Hirvonen 5. kierros
Sami Jokinen 32 vs Esa Kuokkanen 2. kierros
Tatu Tainio 32 vs Kaj Öhman 4 kierros
Jouna Heikkinen 31 vs Lindroos Jorma 1. kierros
Tatu Tainio 30 vs Shakil Saani 2. kierros
Kari Kallio 30 vs. Markku Ijäs 3. kierros
Jari Suomalainen 30 vs. Tero Päivinen 3. kierros

 

12.-13.9.2020

KAISA JOUKKUE SM-KILPAILU HELSINKI (PVK/HBK) *pelattu yleisen SM-kilpailun yhteydessä

1. RB1Auvinen Arto 6v 431 pist, Kähkönen Janne 4v 301 pist, Rautiainen Jyri 4v 285 pist14v1017
2. Iso8Kotinurmi Jalo 4v 309 pist, Nykänen Juho 6v 452 pist, Sevastyanov Arseni 3v 240 pist13v1001
3. RBK1Hälvä Matti 3v 249 pist, Kallio Kari 8v 529 pist, Ronkainen Mika 1v 149 pist12v927
4. HBK2Muotka Olli 7v 479 pist, Pasanen Ville 5v 390 pist, Seppelin Tom 0v 13 pist12v882
5. HBK4Heikkinen Jouna 2v 170 pist, Muhonen Timo 10v 600 pist, Viimala Isto DQ 0v 0 pist 12v770
6. EBK1Komi Tuomas 6v 459 pist, Lounamaa Joonas 3v 256 pist, Matikainen Casper 2v 217 pist11v932
7. TBK1Jokinen Sami 8v 567 pist, Laaksonen Kim DNS 0v 0 pist, Vulli Janne 2v 182 pist10v749
8. KLK1Holopainen Jussi 5v 350 pist, Oinonen Mikko 2v 191 pist, Tuhkanen Arto 2v 190 pist9v731
9. PVK2Anttila Petri 2v 163 pist, Heikkilä Ropi 4v 287 pist, Savolainen Jani 3v 265 pist9v715
10. HyvBK1Auresto Leevi 2v 233 pist, Auresto Lenni 1v 118 pist, Auresto Toma 5v 398 pist8v749
11. HyvBK2Hirvonen Miikka 4v 294 pist, Hämäläinen Simo 0v 86 pist, Ijäs Markku 3v 241 pist7v621
12. PPK1Heikkilä Joachim 0v 58 pist, Keto Vesa 2v 192 pist, Suomalainen Jari 5v 368 pist7v618
13. HBK1Hämäläinen Heimo 1v 133 pist, Thoménius Kari 3v 249 pist, Öhman Kaj 2v 144 pist6v526
14. HyvBK4Kaikkonen Kimmo 4v 331 pist, Laine Hannu 0v 23 pist, Palviainen Mika 2v 145 pist6v499
15. PVK1Nuutinen Mauno 1v 134 pist, Tainio Jarmo 0v 56 pist, Tainio Tatu 4v 296 pist5v486
16. Biklu1Ristiluoma Aleksi 3v 253 pist, Ruokonen Roope 2v 206 pist, Shakil Saani 0v 19 pist5v478
17. HSK1Hannukkala Jussi 2v 198 pist, Koponen Markku 1v 164 pist, Lakka Juuso 1v 144 pist4v506
18. TAK2Hänninen Juho 2v 200 pist, Jokitie Jesse 2v 177 pist, Lehikoinen Kari 0v 73 pist4v450
19. TAK1Kaivonen Tero 1v 125 pist, Pöyhönen Aki 2v 208 pist, Turtiainen Jussi 1v 103 pist4v436
20. HBK3Mattila Nesto 4v 320 pist, Nykänen Petteri 0v 69 pist, Rantanen Pauli 0v 33 pist4v422
21. PVK3Hyyryläinen Juha 0v 57 pist, Jyläs Sami 1v 124 pist, Ruotsi Pekka 1v 151 pist2v332
22. PVK4Hjort Timo 1v 96 pist, Kastell Tommi 0v 60 pist, Laine Kim 1v 140 pist2v296
23. HyvBK3Juslin Petja 0v 45 pist, Karvonen Markus 0v 44 pist, Pollari Kari 1v 102 pist1v191

 

 

5.-6.9.2020

RG3 SIMOJOKI OPEN

   3
      
1Jokinen Sami TBK10/63916
2Auresto Toma HyvBK9/63614
3Kotinurmi Jalo Iso87/51311
4Lounamaa Joonas EBK6/4449
5Lakka Juuso HBK5/3877
6Pohjola Petri PVK5/3677
7Sevastyanov Arseni Iso84/3406
8Muotka Olli HBK4/3346
9Ijäs Markku HyvBK4/3205
10Tainio Tatu PVK4/3155
11Holopainen Jussi KLK4/2975
12Komi Tuomas EBK4/2765
13Pasanen Ville HBK4/2745
14Hirvonen Miikka HyvBK3/2884
15Kaikkonen Kimmo HyvBK3/2854
16Laurinolli Eemeli RBK3/2804
17Pöyhönen Aki TAK3/2694
18Ruotsi Pekka PVK3/2564
19Kaivonen Tero TAK3/2344
20Tainio Jarmo PVK3/2314
21Laitila Juha HyvBK3/2144
22Kylmälä Jyrki TBO2/2123
23Savolainen Jani PVK2/2053
24Auresto Lenni HyvBK2/1953
25Vulli Janne TBK2/1933
26Pitkänen Seppo TSK2/1823
27Puuska Kari HBK2/1743
28Asp Kaj EBK2/1593
29Thoménius Kari HBK2/1423
30Palviainen Mika HyvBK2/1403
31Jokitie Jesse TAK1/1512
32Auresto Leevi HyvBK1/1392
33Kantanen Juha WKS1/1262
34Rajaniemi Juha TBO1/1232
35Asikainen Petri KK-791/1212
36Karvonen Markus HyvBK1/1182
37Nuutinen Mauno PVK1/1142
38Pollari Kari HyvBK1/1122
39Oinonen Mikko KLK1/1112
40Jyläs Sami PVK1/1102
41Poikolainen Mika I-HBS1/1052
42Kelokaski Jouni EBK1/922
43Rantanen Karlo TAK1/822
44Hälvä Matti RBK1/792
45Juslin Petja HyvBK1/532
46Mattila Nesto HBK0/921
47Ruokonen Roope Biklu0/871
48Makkonen Marko HyvBK0/751
49Asp Niklas EBK0/731
50Turtiainen Jussi TAK0/731
51Tuhkanen Arto KLK0/711
52Parikka Tero P-HBK0/631
53Rantanen Teppo TAK0/621
54Rimpiläinen Julius HyvBK0/591
55Hannukkala Jussi HSK0/541
56Laine Hannu HyvBK0/491
57Pollari Harri HyvBK0/491
58Lahtinen Harri P-HBK0/481
59Rantanen Pauli HBK0/391
60Korhonen Ilkka TKS0/361
61Kultanen Matti KouBK0/291
62Mettälä Pasi KK-790/291
63Saarinen Santeri Iso80/211

 

Sarjat:
Jokinen Sami 42
Pohjola 38
Lounamaa 37, 31
Hirvonen 33
Auresto Toma 30
Auresto Lenni 29

 

22.-23.8.2020   2
RG2 OULUN TURNAUS    
      
1Väyrynen Matti TBO8/48714
2Sevastyanov Arseni Iso88/53513
3Stark Mika EBK7/44011
4Auresto Toma HyvBK6/3899
5Tuhkanen Arto KLK5/3897
6Kotinurmi Jalo Iso85/3767
7Lyyra Pessi JBS5/3607
8Rautiainen Marko JBS5/3577
9Räisänen Tero TBO5/3356
10Mahlio Jari IBK4/3305
11Hämäläinen Mikko OBK4/3275
12Komi Tuomas EBK4/3195
13Gynther Mika SeBK3/2734
14Hälvä Matti RBK3/2704
15Määttä Mika TAK3/2564
16Kylmälä Jyrki TBO3/2384
17Timosaari Kari TBO3/2224
18Uusitalo Kari TBO3/2134
19Liimatta Auvo TBO3/2114
20Kärsämänoja Tomi TBO3/2114
21Asikainen Petri KK-792/2093
22Mäkinen Kari KoKa2/2083
23Kaivonen Tero TAK2/1963
24Auresto Lenni HyvBK2/1943
25Maijala Juha TBO2/1933
26Lahtinen Markku TBO2/1923
27Juola Mika TBO2/1883
28Laitinen Mikko KoKa2/1793
29Kemppainen Tuomo TBO2/1783
30Hatunen Hannu TBO2/1723
31Tondi Juha IBK2/1493
32Lippo Kari TBO2/1443
33Keto Vesa PPK1/1602
34Kokkaret Raimo TBO1/1482
35Korkala Martti RBK1/1362
36Mettälä Pasi KK-791/1322
37Auresto Leevi HyvBK1/1312
38Virtanen Olli PVK1/1292
39Hilli Joona TBO1/1282
40Kallio Kari RBK1/1262
41Tunturi Kari OBK1/1242
42Tuomilehto Rauno RBK1/1182
43Lyytikäinen Pasi TBO1/1122
44Anttila Jani TBO1/1112
45Ruonala Esko TBO1/1022
46Kaikkonen Saku TBO1/1012
47Passi Jarno TBO1/1012
48Kesti Pentti TBO1/992
49Sipola Pekka RBK1/942
50Kumpula Jouni RBK1/842
51Rajaniemi Juha TBO1/792
52Heikkinen Petri ToK0/1051
53Ronkainen Mika RBK0/1041
54Kiviaho Tero KoKa0/1001
55Jussila Ari TBO0/931
56Kuusela Toni RBK0/921
57Koskinen Arvi TBO0/911
58Kaikkonen Raimo RKK0/741
59Ronkainen Topi KeMK0/701
60Koski Ari TBO0/631
61Rissanen Arttu RBK0/591
62Laurinolli Eemeli RBK0/551
63Viitala Matti OBK0/521
64Nuutinen Mauno PVK0/511
65Väntsi Kimmo TBO0/501
66Kohtala Reijo TBO0/341
67Kantanen Juha WKS0/00

 

Pisimmät sarjat:
Väyrynen 43, 35
Hämäläinen 40
Määttä 39
Pessi 38
Kesti 35

 

15.-16.8.2020   1
RG1 PUHVELITURNAUS    
      
1Pöyhönen Aki TAK9/55515
2Turtiainen Jussi TAK7/50012
3Savolainen Jani PVK7/51011
4Hirvonen Miikka HyvBK7/46810
5Suomalainen Jari PPK6/4518
6Koponen Markku HSK5/3887
7Kelokaski Jouni EBK5/3727
8Auresto Toma HyvBK5/3557
9Sevastyanov Arseni Iso84/3235
10Mattila Nesto HBK4/3125
11Kaipainen Janne Iso84/3065
12Tainio Jarmo PVK3/2684
13Stark Mika EBK3/2594
14Mettälä Pasi KK-793/2574
15Komi Tuomas EBK2/2243
16Asp Kaj EBK2/2203
17Kallio Kari RBK2/2073
18Kaikkonen Kimmo HyvBK2/2053
19Laine Kim PVK2/2003
20Muotka Olli HBK2/1973
21Järvinen Otto HBS2/1833
22Anttila Petri PVK2/1823
23Auno Juha ToK2/1813
24Keto Vesa PPK2/1593
25Viitala Matti OBK2/1403
26Ruokonen Roope Biklu1/1642
27Ruotsi Pekka PVK1/1472
28Lehto Tomi Biklu1/1412
29Tondi Juha IBK1/1362
30Pekkala Panu EBK1/1022
30Kaivonen Tero TAK1/1022
32Savolainen Jarkko Biklu1/892
33Palviainen Mika HyvBK1/852
34Hjort Timo PVK1/632
35Nikitin Jyrki PVK0/961
36Kastell Tommi PVK0/901
37Tainio Tatu PVK0/841
38Kotinurmi Jalo Iso80/831
39Puuska Kari HBK0/821
40Poikolainen Mika I-HBS0/771
41Asp Niklas EBK0/761
42Nuutinen Mauno PVK0/711
43Nykänen Petteri HBK0/681
43Ristiluoma Aleksi Biklu0/681
45Vainio Risto TBK0/671
46Korkiakoski Harri I-HBS0/651
47Rantanen Pauli HBK0/521
48Ranta Mikko EBK0/491
49Thoménius Kari HBK0/381
50Anttila Jani TBO0/291
51Jyläs Sami PVK0/261
52Gerkman Maarit EP0/131

 

Kisojen pisin sarja:
50 Jari Suomalainen
48 Toma Auresto
38 Toma Auresto
37 Jani Savolainen, Aki Pöyhönen
36 Kaj Asp

 

27.-28.6.2020   15
RG15 ROVANIEMI CORONA KAISA
      
1Tuhkanen Arto KLK8/52114
2Lyyra Pessi JBS7/53212
3Hämäläinen Mikko TBO7/49911
4Kallio Kari RBK6/4149
5Rautiainen Marko JBS5/3777
6Asikainen Petri KK-795/3307
7Nuutinen Mauno PVK5/3277
8Kaijansaari Simo OBK4/3126
9Laaksonen Kim TBK4/2985
10Komi Tuomas EBK3/2714
11Määttä Mika TAK3/2654
12Korkala Martti RBK3/2574
13Hernesniemi Pekka RBK3/2444
14Laine Hannu HyvBK3/2394
15Heikkinen Juha OBK3/2184
16Sipola Pekka RBK2/1863
17Tunturi Kari OBK2/1643
18Rissanen Arttu RBK2/1483
19Pessa Jari ToK2/1473
20Ronkainen Mika RBK2/1423
21Keskinarkaus Jani RBK2/1403
22Närä Erkki RBK2/1323
23Sevastyanov Arseni Iso81/1642
24Karvonen Markus HyvBK1/1552
25Auno Juha ToK1/1162
26Peräntie Esa ToK1/1102
27Kuusela Toni RBK1/1072
28Laakso Risto RKK1/1012
29Heikkinen Petri ToK1/862
30Viitanen Lauri RBK1/832
31Korhonen Kimmo RBK0/1071
32Kalaja Matti OBK0/1021
33Malmi Jari OBK0/1011
34Kumpula Jouni RBK0/941
35Nguyen Nhu Hung RBK0/871
36Karjalainen Antti OBK0/801
37Viitala Matti OBK0/791
38Laine Panu RB0/701
39Kähkönen Jouni RBK0/681
40Hälvä Matti RBK0/681
41Niemelä Jouko RBK0/601
42Alaluusua Sampo RBK0/561
43Laitinen Mikko KoKa0/541
44Erkinjuntti Antti RBK0/331
45Tuomilehto Rauno RBK0/241
46Alakunnas Ilkka RBK0/171

 

Pisimmät sarjat:
Tuhkanen 44, 32
Hämäläinen 39
Kuusela 36
Karjalainen 36
Tunturi 35
Kallio 33
Kumpula 30
 

Naisten Kaisa SM Hyvinkää 27.6.2020

I Riikka Saaranen CCA 7/354
II Vartiainen Johanna Iso8 6/379
III Saarinen Laura HyvBk 3/239
4 Väyrynen Riikka MPT 3/209
5 Laitinen Sari MPT 2/200
6 Korhonen Moona HBS 2/174
7 Taipale Karoliina TBK 2/127
8 Andrianova Lioubov GU 1/148
9 Tiihonen Tuija MPT 1/134
10 Miettinen Mira Pelika 1/132
11 Andrianova Lidia HyvBk 1/100
12 Haapanen Mari KsBk 1/86
13 Minna Väätäinen GU 1/72
13 Elisa Holtari Ritz 1/72
15 Janina Forsström PiBk 0/81
16 Maarit Gerkman EP 0/61
17 Jenna Jokinen HyvBk 0/39

 

6.-7.6.2020   14
RG14 RED BALL OPEN    
      
1Auresto Toma HyvBK9/55915
2Sevastyanov Arseni Iso88/56613
3Hämäläinen Ville Iso87/49111
4Ahola Jarno EBK6/4629
5Korhonen Ilkka TKS6/4388
6Tuhkanen Arto KLK6/4088
7Vulli Janne TBK5/3767
8Holopainen Jussi KLK5/3317
9Chung Keni KaKa5/3256
10Nykänen Juho PVK4/3415
11Pitkänen Seppo TSK4/3385
12Komi Tuomas EBK4/3215
13Mahlio Jari IBK4/3105
14Oinonen Mikko KLK4/2835
15Auvinen Arto HyvBk4/2605
16Laine Samuli RB3/2544
17Taunila Jari JoKK3/2534
18Savolainen Jani PVK3/2534
19Rautiainen Jyri RB3/2264
20Matikkala Akseli KouBK3/2164
21Tanttu Patrick Bari3/2114
22Kallio Kari RBK2/2203
23Hyvärinen Niklas HBK2/2183
24Jokinen Sami TBK2/2063
25Karvonen Markus HyvBK2/2013
26Lundberg Mika P-HBK2/1973
27Kojo Juha KSBK2/1763
28Muotka Olli HBK2/1763
29Ruokonen Roope Biklu2/1733
30Lakka Juuso HBK2/1683
31Mattila Nesto HBK2/1673
32Paronen Ilari JoKK1/1532
33Kantanen Juha WKS1/1502
34Vainio Risto TBK1/1502
35Loponen Risto RB1/1382
36Jokitie Jesse TAK1/1362
37Turtiainen Jussi WKS1/1352
38Hannukkala Jussi HyvBK1/1342
39Nuutinen Mauno PVK1/1322
40Laaksonen Jussi TBK1/1292
41Heikkilä Joachim PPK1/1262
42Asp Kaj EBK1/1132
43Kiviaho Tero KoKa1/1082
44Saarenpää Ari KouBk1/972
45Asikainen Petri KK-791/862
46Parikka Tero P-HBK0/1081
47Olkkonen Otto BDB0/841
48Puuska Kari HBK0/821
49Koponen Markku HSK0/771
50Tainio Tatu PVK0/761
51Pöyhönen Aki GU0/721
52Olli Markus RB0/681
53Golubin Yuri IntSt0/591
54Kultanen Matti KouBK0/561
55Vartiainen Johanna Iso80/501
56Pollari Harri HyvBK0/471
57Helminen Aku KouBK0/461
58Koljonen Mika JoKK0/441
59Kaivonen Tero TAK0/421
60Palviainen Mika HyvBK0/411
61Rantanen Pauli HBK0/381
62Pekkala Panu EBK0/361
63Pollari Kari HyvBK0/301
64Lisko Ilkka KouBK0/231
65Jokinen Jenna HyvBK0/221
66Ylisuutari Tommi KouBK0/221
67Haapanen Mari KsBK0/211

 

 



Kaisa Ikämiesten SM-kilpailut 7.-8.3.2020 TBO Oulu

80 v sarja
1. Viertola Reino RKK - 4/162
2. Perä-Rouhu Yrjö TKS - 3/174
3. Siitonen Martti OSK - 2/127

4. Ala-Louko Mauri RKK - 1/90
5. Kärkkäinen Matti TKS - 1/67
6. Tuomainen Jorma KLK - 0/49

70 v sarja
1. Ruonala Esko TBO - 6/368
2. Tertsunen Simo OSK - 6/430
3. Ulen Heikki KeMK - 4/273

4. Kajanne Kari KeMK - 3/222
5. Valkama Jaakko Kemk - 3/194
6. Rantanen Pauli HBK - 3/193
7. Vuorikari Jukka KLK - 2/172
8. Tulkki Jorma TBO - 2/143
9. Ahmala Pauli OSK - 2/115
10. Laakso Risto RBK - 1/110
11. Lämsä Seppo OBK - 1/105
12. Makkonen Jorma KaKa - 1/88
13. Kalliomäki Pentti EBK - 1/63
14. Keränen Matti OBK - 0/86
15. Voutilainen Reijo EBK - 0/57
16. Inkinen Jarmo LK - 0/44
17. Virtanen Hannu PBK - 0/37
18. Liedes Jorma Koka - 0/0

60 v sarja
1. Korhonen Ilkka TKS - 8/471
2. Liimatta Auvo TBO - 6/384
3. Kohtala Reijo TBO - 6/418

4. Ahola Lassi IBK - 6/375
5. Koskinen Arvi TBO - 5/396
6. Saarenpää Ari KouBK - 5/340
7. Thomenius Kari HBK - 4/309
8. Hyyryläinen Juha PVK - 4/294
9. Virtanen Olli PVK - 4/293
10. Halvari Heikki RBK - 4/264
11. Heino Jyrki HSK - 4/257
12. Rautakoura Jouni PVK - 3/245
12. Riikonen harri WKS - 3/245
12. Kalaja Matti OBK - 3/245
15. Vihavainen Kari PBK - 3/232
16. Stenman Eerik TSK - 3/204
17. Lahdenperä Hannu PBK - 3/185
18. Ahola Risto EBK - 3/181
19. Tunturi Kari OBK - 2/206
20. Kangas Markku KeMK - 2/188
21. Hyvönen Kari KLK - 2/185
22. Hämäläinen Heimo HBK - 2/176
23. Peräntie Esa ToK - 2/166
24. Kähönen Pekka Mis - 2/119
25. Viitala Matti OBK - 1/160
26. Paronen Ilari JoKK - 1/151
27. Timosaari Kari TBO - 1/148
28. Öhman Kaj HBK - 1/144
29. Ajomo Martti RKS - 1/134
30. Mäkinen Kari KoKa - 1/126
31. Hatunen Hannu TBO - 1/116
32. Kärsämänoja Tomi TBO - 1/113
33. Kantanen Juha IK - 1/102
34. Alaviuhkola Matti ToK - 1/101
35. Tähtinen Erkki RKS - 1/100
36. Räisänen Jouni KeMK - 1/93
36. Kaija Jarmo WKS - 1/93
38. Kaikkonen Raimo RKK - 1/89
39. Ajomo Pertti RKS - 0/81
39. Kosonen Jaakko Saibi - 0/81
41. Sinisalo Veli-Pekka RKS - 0/73
42. Tiitta Jukka JoKK - 0/65
43. Kokkaret Raimo TBO - 0/63
44. Malminen Juha IBK - 0/62
45. Tainio Jarmo PVK - 0/58
46. Larinen Simo EBK - 0/56
47. Kallipuska Pekka TBO - 0/53
48. Kinnunen Martti KLK - 0/51
49. Rantanen Mikko TAK - 0/50
50. Hokkanen Hannu JoKK - 0/36
51. Hakkarainen Jarmo OSK - 0/29
52. Huoso Jukka JoKK - 0/6

50 v sarja
1. Kiviaho Tero KoKa - 7/466
2. Pekkola Janne KaKa - 6/418
3. Asp Kaj EBK - 5/400

4. Laine Hannu HyvBK - 5/322
5. Kallio Kari RBK - 4/334
6. Stark Mika EBK - 4/324
7. Stark Jarmo TBO - 4/299
8. Kantokivi Kari IK - 4/290
9. Asikainen Petri KK-79 - 4/287
10. Holopainen Jussi KLK - 3/257
11. Nuutinen Mauno PVK - 3/251
12. Hernesniemi Pekka RBK - 3/249
13. Pohjanen Jukka SaBik - 3/247
14. Taunila Jari JoKK - 3/244
15. Panula Kai TBO - 3/242
16. Pessa Jari ToK - 3/218
17. Ruuskanen Jyrki SaiBi - 2/201
18. Turtiainen Jussi WKS - 2/197
19. Kesti Pentti TBO - 2/179
20. Malmi Jari OBK - 2/170
21. Keto Vesa PPK - 2/159
22. Sudensalmi Arto SaiBil - 2/152
23. Puuska Kari HBK - 2/150
24. Ahokas Jussi SaiBi - 1/158
25. Lahtinen Markku TBO - 1/136
26. Juola Mika TBO - 1/128
27. Pullinen Jyrki KCM - 1/127
28. Vepsäläinen Pasi WKS - 1/123
29. Närä Erkki RBK - 1/113
30. Uusitalo Kari TBO - 1/100
31. Kaijansaari Simo OBK - 1/99
32. Ruotsi Pekka PVK - 1/67
33. Keinänen Juha TBO - 0/92
34. Salo Pentti TBO - 0/78
35. Martikainen Klaus IBK - 0/64
35. Oinonen Mikko KLK - 0/64
37. Laine Kimmo KK-79 - 0/63
38. Leppänen Ari-Pekka TAK - 0/59
39. Tuomilehto Rauno RBK - 0/58
40. Kultanen Matti KouBK - 0/51
41. Tamminen Kimmo RKS - 0/37
41. Kähkönen Jouni RBK - 0/37
43. Vatanen Esko SaBik - 0/36
44. Lyytikäinen Pasi TBO - 0/35

 

 

22.-23.2.2020   13
RG13 JOHACON OPEN    
      
1Muotka Olli HBK9/54015
2Tuhkanen Arto KLK8/54813
3Jokinen Sami TBK6/46610
4Holopainen Jussi KLK6/4409
5Lounamaa Joonas EBK6/4178
6Pöyhönen Aki TAK6/3928
7Nuutinen Mauno PVK5/3857
8Hälvä Matti RBK5/3847
9Stark Mika EBK5/3756
10Auresto Toma HyvBK5/3696
11Kiviaho Tero KoKa4/3125
12Komi Tuomas EBK4/2915
13Kaikkonen Kimmo HyvBK4/2875
14Laitila Juha HyvBK3/2754
15Suomalainen Jari PPK3/2684
16Hirvonen Miikka HyvBK3/2514
17Chung Keni BK3/2444
18Ampuja Tommi TAK3/2384
19Palviainen Mika HyvBK3/2274
20Asikainen Petri KK-793/1814
21Ruokonen Roope Biklu2/2203
22Heino Jyrki HSK2/2153
23Kaivonen Tero TAK2/2033
24Rantanen Teppo TAK2/2003
25Lakka Juuso HBK2/1883
26Kallio Kari RBK2/1693
27Lahtinen Harri P-HBK2/1603
28Rantanen Pauli HBK2/1603
29Schmandt Dennis Paklu2/1543
30Rimpiläinen Julius HyvBK2/1513
31Nissinen Tero KaKa2/1483
32Thoménius Kari HBK1/1672
33Lundberg Mika P-HBK1/1502
34Vartia Joonas HyvBk1/1492
35Fick Jukka KsBk1/1452
36Pohjanen Jukka SaBik1/1392
37Oinonen Mikko KLK1/1362
38Hellström Jon PPK1/1332
39Hakala Kimmo HyvBk1/1302
40Puuska Kari HBK1/1272
41Tainio Tatu PVK1/1222
42Rautiainen Jyri RB1/1062
43Juslin Petja HyvBK1/1052
44Elonen Mertsi SaBik1/852
45Karvonen Markus HyvBK1/802
46Tainio Jarmo PVK0/971
47Hannukkala Jussi HSK0/931
48Sivén Jarno HyvBK0/911
49Lahovuori Juhani Paklu0/831
50Heino Riku Ritz0/811
51Laine Hannu HyvBK0/791
52Mattila Nesto HBK0/681
53Pollari Harri HyvBK0/671
54Nikitin Jyrki PVK0/641
55Ronkainen Topi KeMK0/631
56Poikolainen Mika I-HBS0/621
57Nertamo Tomi Jampool0/591
58Rantanen Karlo TAK0/561
59Jokitie Jesse TAK0/561
60Jokinen Toni HyvBK0/531
61Vulli Janne TBK0/511
62Turtiainen Jussi WKS0/421
63Ronkainen Mika RBK0/391
64Lehikoinen Kari TAK0/261

 

Pisimmät sarjat:
Harri Lahtinen 48 (12:sta poikki)
Sami Jokinen 46
Arto Tuhkanen 41,30
Olli Muotka 41
Kari Thoménius 40
Miikka Hirvonen 38
Julius Rimpiläinen 36 (24:sta poikki)
Mauno Nuutinen 36
Toma Auresto 36
Matti Hälvä 35
Joonas Lounamaa 35

 

15.-16.2.2020   12
RG12 SAIMAA TURNAUS    
      
1Muotka Olli HBK8/53814
2Tuhkanen Arto KLK7/49112
3Narvola Pasi SaiBi6/39610
4Komi Tuomas EBK5/3858
5Puuska Kari HBK5/3757
6Rokkanen Sami SaiBi4/3206
7Lakka Juuso HBK4/3076
8Pöyhönen Aki GU3/2555
9Pullinen Jyrki KCM3/2484
10Taitokari Toni IK3/2474
11Ruuskanen Jyrki SaiBi3/2414
12Laitila Juha HyvBK3/1804
13Rantanen Pauli HBK2/1793
14Pirhonen Simo SaiBi2/1723
15Auresto Toma HyvBK2/1693
16Ahokas Jussi SaiBi2/1673
17Häkämies Eerik JoKK2/1653
18Helläkoski Altti EBK1/1642
19Sipiläinen Jani SaiBi1/1572
20Nuutinen Mauno PVK1/1522
21Tavi Timo SaiBi1/1522
22Thoménius Kari HBK1/1522
23Kunnari Hannu JoKK1/1452
24Fredriksson Tommi EBK1/1392
25Taunila Jari JoKK1/1322
26Rautiainen Jyri RB1/1272
27Asikainen Petri KK-791/1222
28Kultanen Matti KouBK1/1082
29Ruotsi Pekka PVK1/1072
30Sudensalmi Arto SaiBi1/1072
31Kantokivi Kari IK1/972
32Englund Jussi SaiBi1/792
33Makkonen Jorma KaKa0/941
34Montonen Timo EBK0/791
35Suomalainen Jari PPK0/731
36Kosonen Jaakko SaiBi0/601
37Inkinen Jarmo LK0/421
38Kankkunen Timo SaiBi0/351
39Huoso Jukka JoKK0/341
40Kinnunen Martti KLK0/201

 

Pisimmät sarjat:
Arto Tuhkanen 44
Jyri Rautiainen 41
Toma Auresto 37
Jyrki Ruuskanen 33
Sami Rokkanen 32 & 31

 

25.-26.1.2020   11
RG11 TAMPERE CUP    
      
1Kallio Kari RBK9/56415
2Auresto Toma HyvBK9/58114
3Hänninen Juho MSC7/47111
4Korhonen Ilkka TKS6/4499
5Tuhkanen Arto KLK6/4178
6Ronkainen Mika RBK5/3767
7Juoperi Mika TAK5/3677
8Pasanen Ville HBK5/3597
9Rantanen Teppo TAK5/3446
10Kaikkonen Kimmo HyvBK5/3176
11Laurinolli Eemeli RBK4/3065
12Turtiainen Jussi WKS4/2955
13Tunturi Kari OBK4/2875
14Lakka Juuso RB4/2705
15Rautiainen Jyri RB3/2614
16Keto Vesa PPK3/2614
17Lounamaa Joonas EBK3/2374
18Oinonen Mikko KLK3/2304
19Virtanen Olli PVK3/2294
20Rantanen Mikko TAK3/2184
21Rajaniemi Juha TBO3/2174
22Asikainen Petri KK-793/2114
23Holopainen Jussi KLK3/2044
24Mahlio Jari IBK3/1664
25Rontu Tomi TAK2/2093
26Kuusela Juha JBS2/2043
27Pöyhönen Aki GU2/2033
28Kaivonen Tero TAK2/2023
29Pollari Kari HyvBK2/2013
30Marjamäki Antti TSK2/1983
31Huusko Ari Koka2/1723
32Larinen Simo EBK2/1713
33Johansson Timo RKS2/1673
34Määttä Mika TAK2/1553
35Tulkki Jorma TBO2/1523
36Tamminen Kimmo RKS2/1473
37Nissinen Tero KaKa2/1383
38Lätti Jani BCR1/1702
39Saarenpää Ari KouBk1/1492
40Chung Keni BK1/1442
41Hannukkala Jussi HSK1/1412
42Auresto Leevi HyvBK1/1332
43Komi Tuomas EBK1/1322
44Rautiainen Marko JBS1/1322
45Karjalainen Antti OBK1/1312
46Ampuja Tommi TAK1/1242
47Viitala Matti OBK1/1082
48Muotka Olli HBK1/1052
49Suomalainen Jari PPK1/1042
50Stenman Henri TSK1/1032
51Suutari Jaakko TAK1/992
52Räinä Juha JBS1/772
53Hellström Jon PPK0/991
54Perä-Rouhu Ari TKS0/951
55Koski Ari TKS0/891
56Vatanen Esko SaBik0/871
57Vulli Janne TBK0/871
58Kylmälä Jyrki TBO0/851
59Lahtinen Harri P-HBK0/761
60Stenman Eerik TSK0/731
61Repo Juha TAK0/671
62Rantanen Karlo TAK0/631
63Vainio Risto TBK0/631
64Häkkinen Juha PPK0/621
65Mattila Nesto HBK0/611
66Pohjanen Jukka SaBik0/441
67Heikkilä Joachim PPK0/381
68Laakso Risto RKK0/371
69Perä-Rouhu Yrjö TKS0/361
70Jokitie Jesse TAK0/351
71Järvinen Pekka TSK0/331
72Orava Juha-Pekka TKS0/311
73Lehikoinen Kari TAK0/291
74Kultanen Matti KouBK0/281
75Kiviaho Tero KoKaDNS   

 

Pisimmät sarjat:
Auresto Toma 47
Laurinolli Eemeli 42
Kallio Kari 36,42,44
Pasanen ville 39
Ronkainen Mika 36
Kaikkonen Kimmo 32
Oinonen Mikko 32
Tuhkanen Arto 30,32
Suomalainen Jari 30
Kuusela Juha 30
Komi Tuomas 30
Repo juha 30

 

 

J. Wessman muistokilpailu 18.1.2020

1. Ville Pasanen 7/476
2. Olli Muotka 6/419
3. Santeri Mäkinen 5/400
4. Ropi Heikkilä 5/336
5. Jesse Salovaara 4/254
6. Laine Kim 3/277
7. Savolainen Jani 3/252
8. Taini Jarmo 2/210
9. Puuska Kari 2/181
10. Viimala Isto 1/132
11. Rantanen Pauli 1/127
12. Jyläs Sami 1/122
13. Sihvonen 1/120
14. Mäkinen Ilkka 1/117
15. Korkiakoski Harri 1/103
16. Tondi Juha 0/94
17. Nikitin Jyrki 0/74
18. Nykänen Petteri 0/62
19. Broman Petteri 0/46
20. Valjus Jukka 0/45
21. Thoménius Kari 0/27
22. Palva Erik 0/12

 

 

4.-5.1.2020   10
RG10 TERVA-CUP    
      
1Stark Mika EBK11/69617
2Rajaniemi Juha TBO10/66515
3Kallio Kari RBK7/47311
4Laurinolli Eemeli RBK7/44510
5Tuhkanen Arto KLK6/4688
6Määttä Mika TAK6/4388
7Anttila Petri PVK6/4298
8Asikainen Petri KK-795/3797
9Kiviaho Tero KoKa5/3516
10Kylmälä Jyrki TBO5/3466
11Horn Teemu MCS5/3376
12Paloma Jari OBK5/3186
13Heikkilä Olli-Pekka OB4/3075
14Auno Juha ToK4/3055
15Stark Jarmo TBO4/2915
15Hernesniemi Pekka RBK4/2915
17Timosaari Kari TBO4/2835
18Pullinen Jyrki KCM4/2805
19Koskinen Arvi TBO4/2665
20Huusko Ari KoKa3/2754
21Väyrynen Matti TBO3/2684
22Liimatta Auvo TBO3/2654
23Hälvä Matti RBK3/2584
24Malmi Jari OBK3/2554
25Ronkainen Topi KeMK3/2514
26Larinen Simo EBK3/2444
27Räisänen Tero TBO3/2344
28Puuska Kari HBK3/2304
29Panula Kai TBO3/2164
30Kähkönen Jouni RBK3/2024
31Korhonen Kimmo RBK2/2093
32Moskajärvi Pentti ToK2/1983
33Viitala Matti OBK2/1903
34Holopainen Jussi KLK2/1893
35Tähtinen Jarno MLS2/1853
35Kumpula Jouni RBK2/1853
37Kesti Pentti TBO2/1843
38Mäki Henri TBO2/1823
39Tainio Jarmo PVK2/1813
40Peräntie Esa ToK2/1763
41Kaikkonen Saku TBO2/1743
42Ahola Ari KoKa2/1693
43Rantanen Pauli HBK2/1673
43Mettälä Pasi KK-792/1673
45Keto Vesa PPK2/1413
46Ronkainen Mika RBK1/1662
47Tulkki Jorma TBO1/1512
48Posio Marko RBK1/1422
49Keinänen Juha TBO1/1372
50Juola Mika TBO1/1312
51Kärsämänoja Tomi TBO1/1182
51Koskinen Tomi KoKa1/1182
53Hämäläinen Mikko TBO1/1142
54Kaijansaari Simo OBK1/1122
55Rautiainen Marko JBS1/1092
56Heikkinen Petri ToK1/1082
57Meronen Valtteri PVK1/1022
58Oinonen Mikko KLK1/972
59Keränen Matti OBK1/912
60Laitinen Mikko KoKa1/902
61Siilakka Janne ToK1/852
62Lyytikäinen Pasi TBO1/772
63Nakari Tiina KoKa1/732
64Uusitalo Kari TBO0/1001
65Maijala Juha OB0/901
66Hatunen Hannu TBO0/841
66Gynther Mika SeBK0/841
68Karjalainen Antti OBK0/721
68Virtanen Olli PVK0/721
70Lahtinen Markku TBO0/661
70Kajanne Kari KeMK0/661
70Tuomilehto Rauno RBK0/661
73Salo Pentti TBO0/651
74Lämsä Seppo OBK0/621
75Alaluusua Sampo RBK0/601
75Vihavainen Kari PBK0/601
75Tunturi Kari OBK0/601
78Virtanen Hannu PBK0/551
79Järvelä Heikki KoKa0/531
80Kaikkonen Raimo RKK0/501
81Komi Tuomas EBK0/471
82Passi Jarno RBK0/411
82Nyman Jarmo JBS0/411
82Kohtala Reijo TBO0/411
85Lahdenperä Hannu PBK0/401
86Mäkinen Kari KoKa0/381
87Laakso Risto RKK0/371
88Laine Hannu HyvBK0/361
89Ulen Heikki KeMK0/311
90Pessa Jari ToK0/301
91Romppainen Teemu OB0/111
92Ruonala Esko TBO0/101

 

Pisimmät sarjat:
Tero Kiviaho 54
Eemeli Laurinolli 44, 41, 38
Matti Väyrynen 44
Petri Anttila 42
Mika Määttä 36
Kari Kallio 35
Jussi Holopainen 35 (aloituksesta)
Marko Rautiainen 30

Liiteribiljardi (24. vuosikerta) 11.7.2020 Ridasjärvi, Hyvinkää

1. Tuomas Komi EBK - 6/407
2. Panu Pekkala EBK - 6/426
3. Kimmo Kaikkonen Hyvbk - 5/346
4. Kaj Asp EBK - 4/317
5. Jesse Hämäläinen PVK - 4/309
6. Juha Laitila Hyvbk - 3/293
7. Tero Päivinen PVK - 3/238
8. Kari Thoménius HBK - 2/189
9. Mauno Nuutinen PVK - 2/172
10. Pentti Kalliomäki EBK - 2/134
11. Matti Hämäläinen PVK - 1/151
12. Janne Kähkönen Hyvbk - 1/139
13. Pauli Rantanen HBK - 1/138
13. Markus Karvonen Hyvbk - 1/138
13. Aleksi Ristiluoma Biklu - 1/138
16. Ropi Heikkilä PVK - 1/134
17. Petri Asikainen EBK - 1/104
18. Jyrki Nikitin PVK - 1/98
19. Jarmo Tainio PVK - 0/101
20. Tatu Tainio PVK - 0/71
20. Hannu Laine Hyvbk - 0/71
22. Jussi Hannukkala Hyvbk - 0/59
23. Valtteri Meronen PVK - 0/48