2021

Kaisa SM-(alku)kilpailu 27.-28.11.2021 ja 4.12.2021 (TBO Oulu ja SM-finaalit Helsinki)

SM-finaali:
Toma Auresto HyvBK - Arto Tuhkanen KLK 1 - 2
60-39
34-60
43-60

SM-semifinaalit:
Toma Auresto HyvBK - Mika Stark TBO 2 - 1
60-23
10-60
60-30

Arto Tuhkanen KLK - Matti Väyrynen TBO 2 - 0
60-34
60-41

1. Tuhkanen Arto KLK - 9v
2. Auresto Toma HyvBK - 9v
3. Stark Mika TBO - 8v
3. Väyrynen Matti TBO - 7v

-----------------------------
5. Sevastyanov Arseni (3) Iso8 - 6/436
6. Muotka Olli (12) HBK - 6/417
7. Rautiainen Marko (9) JBS - 6/388
8. Mäki Henri TBO - 6/387
9. Kallio Kari (6) RBK - 5/384
10. Pasanen Ville (18) HBK - 5/374
11. Hälvä Matti (13) RBK - 5/353
12. Karjalainen Antti OBK - 4/314
13. Kiviaho Tero (22) KoKa - 4/310
14. Kähkönen Janne RB - 4/308
14. Holopainen Jussi KLK - 4/308
16. Komi Tuomas (5) EBK - 4/302
17. Laurinolli Eemeli RBK - 4/294
18. Savolainen Iivari JoKK - 4/292
19. Rautiainen Jyri RB - 4/284
20. Määttä Mika (7) TAK - 4/265
21. Lounamaa Joonas (20) EBK - 3/275
22. Kotinurmi Jalo (2) Iso8 - 3/250
23. Auresto Leevi HyvBK - 3/226
24. Rajaniemi Juha (15) TBO - 3/219
25. Räisänen Tero (17) TBO - 3/217
26. Turtiainen Jussi (19) TAK - 3/215
27. Asp Kaj (23) EBK - 3/208
28. Savolainen Jani (8) PVK - 2/209
29. Timosaari Kari TBO - 2/205
30. Paloma Jari OBK - 2/198
31. Tunturi Kari (11) OBK - 2/186
32. Korhonen Ilkka (21) TKS - 2/179
33. Ylitalo Jarkko TBO - 2/172
34. Palviainen Mika HyvBK - 2/170
35. Koskinen Arvi TBO - 2/145
36. Vedenpää Topias MPT - 2/141
36. Heikkilä Ropi PVK - 2/141
38. Ronkainen Mika RBK - 2/135
39. Panula Kai TBO - 1/155
40. Karinkanta Jari TBO - 1/144
41. Auresto Lenni HyvBK - 1/143
42. Asikainen Petri (16) KK-79 - 1/142
43. Ronkainen Topi TBO - 1/140
44. Kylmälä Jyrki (24) TBO - 1/133
45. Laitinen Henri EBK - 1/130
46. Oinonen Mikko KLK - 1/127
47. Uusitalo Kari TBO - 1/123
47. Hannukkala Jussi HSK - 1/123
49. Kuusela Toni RBK - 1/114
50. Auvinen Arto RB - 1/108
51. Stark Jarmo TBO - 1/106
52. Gynther Mika TBO - 1/60
53. Asp Niklas EBK - 0/115
54. Hilli Joona TBO - 0/89
55. Schmandt Dennis PaKlu - 0/68
56. Maijala Juha TBO - 0/64
57. Salo Pentti TBO - 0/62
57. Silvan Tommi JoKK - 0/62
59. Keto Vesa PPK - 0/56
60. Jääskeläinen Petri TBO - 0/54
61. Ylitalo Vilho TBO - 0/52
62. Lyytikäinen Pasi TBO - 0/51
63. Romppainen Teemu OB - 0/37
64. Kaikkonen Saku TBO - 0/32
65. Ruonala Esko TBO - 0/27
66. Peräntie Esa ToK - 0/23

SM-alkukilpailu ottelut 27.-28.11.2021 TBO Oulu:

1. kierros
Paloma Jari OBK 60 - Salo Pentti TBO 55
Laurinolli Eemeli RBK 60 - Palviainen Mika HyvBK 12
Oinonen Mikko KLK 47 - Timosaari Kari TBO 60
Karinkanta Jari TBO 60 - Maijala Juha TBO 21
Karjalainen Antti OBK 60 - Schmandt Dennis PaKlu 56
Savolainen Iivari JoKK 60 - Asp Niklas EBK 56
Silvan Tommi JoKK 39 - Stark Jarmo TBO 60
Uusitalo Kari TBO 29 - Auresto Leevi HyvBK 60
Hannukkala Jussi HSK 60 - Kuusela Toni RBK 51
Laitinen Henri EBK 10 - Mäki Henri TBO 60
Panula Kai TBO 60 - Ruonala Esko TBO 16
Vedenpää Topias MPT 60 - Auresto Lenni HyvBK 38
Kähkönen Janne RB 60 - Ylitalo Vilho TBO 13
Auvinen Arto RB 60 - Lyytikäinen Pasi TBO 19
Ronkainen Topi TBO 53 - Koskinen Arvi TBO 60
Gynther Mika TBO 60 - Peräntie Esa ToK 5
Ronkainen Mika RBK 60 - Hilli Joona TBO 54
Heikkilä Ropi PVK 60 - Jääskeläinen Petri TBO 0
Rautiainen Jyri RB 60 - Romppainen Teemu OB 25
Holopainen Jussi KLK 60 - Keto Vesa PPK 35
Kaikkonen Saku TBO 14 - Ylitalo Jarkko TBO 60

2. kierros
Asikainen Petri KK-79 34 - Paloma Jari OBK 60
Salo Pentti TBO 7 - Laurinolli Eemeli RBK 60
Palviainen Mika HyvBK 60 - Kylmälä Jyrki (24) TBO 46
Oinonen Mikko KLK 60 - Karinkanta Jari TBO 43
Timosaari Kari TBO 29 - Räisänen Tero (17) TBO 60
Maijala Juha TBO 43 - Karjalainen Antti OBK 60
Schmandt Dennis PaKlu 12 - Savolainen Iivari JoKK 60
Lounamaa Joonas (20) EBK 60 - Asp Niklas EBK 59
Silvan Tommi JoKK 23 - Hälvä Matti (13) RBK 60
Stark Jarmo TBO 4 - Uusitalo Kari TBO 60
Auresto Leevi HyvBK 60 - Hannukkala Jussi HSK 57
Kuusela Toni RBK 60 - Korhonen Ilkka (21) TKS 41
Laitinen Henri EBK 60 - Panula Kai TBO 57
Mäki Henri TBO 60 - Rajaniemi Juha (15) TBO 30
Ruonala Esko TBO 11 - Vedenpää Topias MPT 60
Auresto Lenni HyvBK 60 - Kähkönen Janne RB 43
Asp Kaj (23) EBK 60 - Ylitalo Vilho TBO 39
Auvinen Arto RB 48 - Pasanen Ville (18) HBK 54v
Lyytikäinen Pasi TBO 32 - Ronkainen Topi TBO 60
Koskinen Arvi TBO 60 - Gynther Mika TBO 0
Peräntie Esa ToK 18 - Väyrynen Matti (14) TBO 60
Ronkainen Mika RBK 60 - Heikkilä Ropi PVK 0
Hilli Joona TBO 35 - Kiviaho Tero (22) KoKa 60
Jääskeläinen Petri TBO 54 - Rautiainen Jyri RB 60
Romppainen Teemu OB 12 - Holopainen Jussi KLK 60
Turtiainen Jussi (19) TAK 60 - Kaikkonen Saku TBO 18
Keto Vesa PPK 21 - Ylitalo Jarkko TBO 60

3. kierros
Auresto Toma (1) HyvBK 60 - Asikainen Petri KK - 79 48
Paloma Jari OBK 42 - Laurinolli Eemeli RBK 60
Palviainen Mika HyvBK 60 - Oinonen Mikko KLK 20
Kylmälä Jyrki (24) TBO 27 - Timosaari Kari TBO 60
Rautiainen Marko (9) JBS 60 - Karinkanta Jari TBO 41
Räisänen Tero (17) TBO 37 - Karjalainen Antti OBK 60
Savolainen Jani (8) PVK 47 - Savolainen Iivari JoKK 60
Lounamaa Joonas (20) EBK 43 - Stark Mika (4) TBO 50v
Stark Jarmo TBO 42 - Hälvä Matti (13) RBK 48v
Uusitalo Kari TBO 34 - Muotka Olli (12) HBK 60
Auresto Leevi HyvBK 60 - Kuusela Toni RBK 3
Hannukkala Jussi HSK 6 - Korhonen Ilkka (21) TKS 60
Laitinen Henri EBK 60h - Komi Tuomas (5) EBK 60v
Mäki Henri TBO 60 - Panula Kai TBO 38
Rajaniemi Juha (15) TBO 60 - Vedenpää Topias MPT 9
Kotinurmi Jalo (2) Iso8 60 - Auresto Lenni HyvBK 45
Kähkönen Janne RB 60 - Asp Kaj (23) EBK 28
Auvinen Arto RB 0 - Tuhkanen Arto (10) KLK 60
Pasanen Ville (18) HBK 60 - Ronkainen Topi TBO 27
Koskinen Arvi TBO 14 - Määttä Mika (7) TAK 60
Gynther Mika TBO 0 - Väyrynen Matti (14) TBO 60
Ronkainen Mika RBK 0 - Sevastyanov Arseni (3) Iso8 60
Heikkilä Ropi PVK 47v - Kiviaho Tero (22) KoKa 20
Rautiainen Jyri RB 60 - Tunturi Kari (11) OBK 19
Holopainen Jussi KLK 60 - Turtiainen Jussi (19) TAK 32
Kallio Kari (6) RBK 60 - Ylitalo Jarkko TBO 35

4. kierros
Paloma Jari OBK 36 - Auresto Toma (1) HyvBK 60
Laurinolli Eemeli RBK 60 - Timosaari Kari TBO 56
Palviainen Mika HyvBK 38 - Rautiainen Marko (9) JBS 60
Räisänen Tero (17) TBO 60 - Savolainen Jani (8) PVK 42
Karjalainen Antti OBK 48 - Savolainen Iivari JoKK 60
Lounamaa Joonas (20) EBK 60 - Hälvä Matti (13) RBK 38
Stark Mika (4) TBO 60 - Auresto Leevi HyvBK 6
Muotka Olli (12) HBK 60 - Korhonen Ilkka (21) TKS 18
Mäki Henri TBO 60 - Komi Tuomas (5) EBK 27
Rajaniemi Juha (15) TBO 60 - Kotinurmi Jalo (2) Iso8 27
Vedenpää Topias MPT 12 - Kähkönen Janne RB 60
Asp Kaj (23) EBK 60 - Tuhkanen Arto (10) KLK 27
Pasanen Ville (18) HBK 60 - Koskinen Arvi TBO 11
Määttä Mika (7) TAK 60 - Väyrynen Matti (14) TBO 48
Ronkainen Mika RBK 15 - Kiviaho Tero (22) KoKa 60
Sevastyanov Arseni (3) Iso8 60 - Heikkilä Ropi PVK 34
Rautiainen Jyri RB 60 - Holopainen Jussi KLK 47
Tunturi Kari (11) OBK 47 - Kallio Kari (6) RBK 60
Turtiainen Jussi (19) TAK 60 - Ylitalo Jarkko TBO 17

5. kierros
Auresto Toma (1) HyvBK 60 - Laurinolli Eemeli RBK 13
Rautiainen Marko (9) JBS 60 - Räisänen Tero (17) TBO 0
Karjalainen Antti OBK 60 - Lounamaa Joonas (20) EBK 52
Savolainen Iivari JoKK 26 - Stark Mika (4) TBO 60
Hälvä Matti (13) RBK 60 - Auresto Leevi HyvBK 40
Muotka Olli (12) HBK 47 - Mäki Henri TBO 60
Komi Tuomas (5) EBK 60 - Rajaniemi Juha (15) TBO 9
Kotinurmi Jalo (2) Iso8 43 - Kähkönen Janne RB 60
Asp Kaj (23) EBK 0 - Pasanen Ville (18) HBK 60
Tuhkanen Arto (10) KLK 60 - Määttä Mika (7) TAK 15
Väyrynen Matti (14) TBO 60 - Sevastyanov Arseni (3) Iso8 19
Kiviaho Tero (22) KoKa 60 - Rautiainen Jyri RB 7
Holopainen Jussi KLK 60 - Kallio Kari (6) RBK 54

6. kierros
Turtiainen Jussi (19) TAK 3 - Auresto Toma (1) HyvBK 60
Laurinolli Eemeli RBK 41 - Rautiainen Marko (9) JBS 60
Karjalainen Antti OBK 26 - Stark Mika (4) TBO 60
Savolainen Iivari JoKK 26 - Hälvä Matti (13) RBK 60
Muotka Olli (12) HBK 60 - Komi Tuomas (5) EBK 35
Mäki Henri TBO 60 - Kähkönen Janne RB 25
Tuhkanen Arto (10) KLK 60 - Pasanen Ville (18) HBK 45
Määttä Mika (7) TAK 10 - Sevastyanov Arseni (3) Iso8 60
Väyrynen Matti (14) TBO 60 - Kiviaho Tero (22) KoKa 50
Rautiainen Jyri RB 37 - Kallio Kari (6) RBK 60


7. kierros
Holopainen Jussi KLK 21 - Auresto Toma (1) HyvBK 60
Rautiainen Marko (9) JBS 24 - Stark Mika (4) TBO 60
Hälvä Matti (13) RBK 27 - Muotka Olli (12) HBK 60
Mäki Henri TBO 24 - Tuhkanen Arto (10) KLK 60
Pasanen Ville (18) HBK 35 - Väyrynen Matti (14) TBO 60
Sevastyanov Arseni (3) Iso8 60 - Kallio Kari (6) RBK 30


8. kierros
Auresto Toma (1) HyvBK 60 - Rautiainen Marko (9) JBS 4
Stark Mika (4) TBO 60 - Muotka Olli (12) HBK 10
Mäki Henri TBO 3 - Väyrynen Matti (14) TBO 60
Tuhkanen Arto (10) KLK 60 - Sevastyanov Arseni (3) Iso8 57


SM- välieräparit:
Auresto Toma (1) HyvBK 0 - Stark Mika (4) TBO 0
Tuhkanen Arto (10) KLK 0 - Väyrynen Matti (14) TBO 0

Sarjat:
Tuhkanen 45
Auvinen 32
Ylitalo J 32
Koskinen 40
Ronkainen M 36
Auresto Leevi 41
Pasanen 32, 38, 45
Sevastyanov 37, 36
Rautiainen M 39

Naisten Kaisa SM-alkukilpailu 13.11.2021 Hyvinkää

1.Kierros
Saarinen Laura HyvBK 46v - Forsström Janina Iso8 37
Korhonen Moona PaKlu 39 - Saaranen Riikka CCA 54v
Gerkman Maarit EP 60 - Nakari Tiina KoKa 47
Hakkarainen Annika HyvBK 60 - Savinainen Tarja JoKK 38
Frosterus Marjella Ritz 60 - Laitinen Sari MPT 10
Tiihonen Tuija HyvBK 60 - Wongwai-Ahola Ulaiporn EBK 33

2.Kierros
Holtari Elisa Ritz 60 - Saarinen Laura HyvBK 30
Forsström Janina Iso8 26 - Korhonen Moona PaKlu 60
Saaranen Riikka CCA 60 - Gerkman Maarit EP 5
Nakari Tiina KoKa 60 - Hakkarainen Annika HyvBK 32
Savinainen Tarja JoKK 58v - Frosterus Marjella Ritz 45
Laitinen Sari MPT 60 - Tiihonen Tuija HyvBK 36
Wongwai-Ahola Ulaiporn EBK 28 - Holtari Elisa Ritz 46v

3.Kierros
Saarinen Laura HyvBK 24 - Korhonen Moona PaKlu 58v
Saaranen Riikka CCA 43 - Nakari Tiina KoKa 60
Gerkman Maarit EP 12 - Hakkarainen Annika HyvBK 56v
Savinainen Tarja JoKK 49 - Laitinen Sari MPT 52v
Frosterus Marjella Ritz 60 - Tiihonen Tuija HyvBK 60h

4.Kierros
Holtari Elisa Ritz 48v - Korhonen Moona PaKlu 36
Saaranen Riikka CCA 42 - Hakkarainen Annika HyvBK 52v
Nakari Tiina KoKa 46 - Frosterus Marjella Ritz 60
Laitinen Sari MPT 30 - Holtari Elisa Ritz 57v

5. Kierros
Hakkarainen Annika HyvBK 60 - Frosterus Marjella Ritz 51

Finaali: Annika Hakkarainen - Elisa Holtari 18-19 (rankkareiden jälkeen)
(pelattiin Tapulin liikuntakeskuksen SM-finaaleissa 4.12.2021 klo 16:30)

Tulokset (SM-finaalien jälkeen):
1. Elisa Holtari Ritz - 5 / 230
2. Annika Hakkarainen - 4 / 278
3. Frosterus Marjella Ritz - 3/276
4. Nakari Tiina KoKa - 2/213
5. Saaranen Riikka CCA - 2/199
6. Korhonen Moona PaKlu - 2/193
7. Laitinen Sari MPT - 2/152
8. Tiihonen Tuija HyvBK - 1/156
9. Savinainen Tarja JoKK - 1/145
10. Saarinen Laura HyvBK - 1/100
11. Gerkman Maarit EP - 1/77
12. Forsström Janina Iso8 - 0/63
13. Wongwai-Ahola Ulaiporn EBK - 0/61

Kaisa Pari SM 11.-12.9.2021 HyvBK / Hyvinkää

1. Auresto Toma Hirvonen Miikka 0 - 9/584
2. Jokinen Sami Nordblom Aku 0 - 7/481
3. Kotinurmi Jalo Sevastyanov Arseni 0 - 6/399
4. Hämäläinen Ville Makkonen Petri 0 - 5/390
5. Vesa Keto Jari Suomalainen 0 - 5/327
6. Fick Jukka Martikainen Klaus 0 - 4/280
7. Ristiluoma Aleksi Ruokonen Roope 0 - 3/265
8. Laitila Juha Pollari Kari 0 - 3/243
9. Kallio Kari Tuhkanen Arto 0 - 3/201
10. Auresto Leevi Leppiaho Markus 0 - 2/209
11. Lohtander Marko Pasanen Ville 0 - 2/188
12. Makkonen Marko Pohjola Petri 0 - 2/161
13. Auresto Lenni Romppanen Riku 0 - 2/156
14. Liinakari Juuso Virtaranta Jere 0 - 2/151
15. Nuutinen Mauno Tainio Tatu 0 - 1/147
16. Jokinen Toni Vartia Joonas 0 - 1/145
17. Niklas Hyvärinen Kari Puuska 0 - 1/138
18. Laatunen Pekka Muhonen Timo 0 - 1/136
19. Asikainen Petri Vainikka Heikki 0 - 1/134
20. Kuusela Juha Luoma Oskari 0 - 1/133
21. Chung Keni Järvinen Samu 0 - 1/118
22. Komi Tuomas Särkisilta Jesse 0 - 1/106
23. Rantanen Pauli Viimala Isto 0 - 1/101
24. Kaivonen Tero Turtiainen Jussi 0 - 1/96
25. Jyläs Sami Tainio Jarmo 0 - 0/86
26. Lakka Juuso Pöyhönen Aki 0 - 0/85
27. Hämäläinen Simo Päivinen Jarno 0 - 0/84
28. Ropi Heikkilä Kari Thoménius 0 - 0/78
29. Eronen Roni Saira Tero 0 - 0/50
30. Lamminaho Jaakko Palviainen Mika 0 - 0/44
31. Lounamaa Joonas Matikainen Casper 0 - 0/39
32. Laaksonen Jussi Rinkinen Ville 0 - 0/33
33. Muotka Olli Rautiainen Marko 0 - DNS

Kaisa Ikämiesten SM-kilpailut 7.-8.8.2021

50v.
1. Pohjanen Jukka SaBik 7/450
2. Turtiainen Jussi TAK 6/429
3. Taunila Jari JoKK 5/375
4. Kallio Kari RBK 5/368
5. Tuhkanen Aro KLK 5/367
6. Korkiakoski Harri I-Hbs 4/332
7. Laitila Juha HyvBk 3/275
8. Asikainen Petri KK-79 3/230
9. Vatanen Esko SaBik 3/213
10. Vainio Risto TBK 2/226
11. Aso Kaj EBK 2/209
12. Ruuskanen Jyrki 2/208
13. Hjort Timo PVK 2/194
14. Kiviaho Tero 2/183
15 Laine Kim PVK 2/167
16. Seppelin Tom HBK 2/162
17. Nykänen Petteri HBK 1/144
18. Kuokkanen Esa P-HBK 1/118
19. Mattila Nesto HBK 1/110
20. Mettälä Pasi KK-79 1/109
21. Jyläs Sami PVK 1/107
22. Leppänen Ari-Pekka TAK 1/100
23. Pollari Kari HyvBK 0/104
24. Martikainen Klaus 0/89
25. Kumpulainen Jouni P-HBK 0/83
26. Keto Vesa PPK 0/57
27. Puustinen Vesa EBK 0/47
28. Ruotsi Pekka PVK 0/39
28. Poikolainen Mika I-Hbs 0/39
30. Lindroos Jorma EP 0/29
31. Puuska Kari HBK 0/14

60v
1. Hyyryläinen Juha PVK - 7/420
2. Korhonen Ilkka TKS - 5/339
3. Träff Tuomo EBK - 4/333
4. Thoménius Kari HBK - 4/305
5. Ahola Lassi IBK - 4/276
6. Nuutinen Mauno PVK - 3/257
7. Hämäläinen Heimo HBK - 3/213
8. Tähtinen Erkki RKS - 2/208
9. Öhman Kaj PVK - 2/206
10. Paronen Ilari JoKK - 2/198
11. Stenman Eerik TSK - 2/194
12. Saarenpää Ari KouBK - 2/180
13. Tarvainen Juha IBK - 1/174
14. Vanhanen Hannu EBK - 1/136
15. Stenroos Ari JoKK - 1/122
16. Tainio Jarmo PVK - 1/117
17. Gerkman Maarit EP - 1/90
18. Virtanen Olli PVK - 1/71
19. Janzon Tor EBK - 0/93
20. Tondi Juha HBK - 0/81
21. Meronen Valtteri PVK - 0/78
22. Anttinen Kimmo Pelika - 0/69
23. Kantokivi Kari IK - 0/65
24. Tiitta Jukka JoKK - 0/55

70v
1. Seppo Pitkänen TAK 7/418
2. Pauli Rantanen HBK 5/372
3. Mikko Rantanen TAK 5/386
4. Viitala Matti OBK 4/293
5. Piipponen Reijo Jokk 3/138
6. Holmberg Bruno HBK 2/155
7. Evilä Juhani TSK 1/147
8. Ahia Veli-Matti JamP 1/138
9. Kalliomäki Pentti EBK 1/93
10. Laakso Risto 1/65
11. Lahdensuu Jouko EBK 0/55
12. Vuorikari Jukka KLK 0/42
13. Forsblom C-J HBK 0/34
14. Lisko Ilkka KouBK 0/32
15. Lämsä Seppo OBK 0/28
16. Grahn Henry EBK DNS

RG- ja SM-kilpailujen tuloksia 2020-2021

 

12.-13.6.2021   9
RG16 ROVANIEMI PÄÄTÖSTURNAUS
      
1Kallio Kari RBK9/54015
2Hirvonen Miikka HyvBK7/52612
3Määttä Mika TAK6/44910
4Hannukkala Jussi HSK6/3759
5Kotinurmi Jalo Iso85/3587
6Rautiainen Marko JBS5/3567
7Kauhanen Arto OBK5/3547
8Tunturi Kari OBK5/3397
9Korhonen Ilkka TKS4/3495
10Auresto Toma HyvBK4/3235
11Heikkinen Juha OBK4/2825
12Rajaniemi Juha TBO3/2864
13Ronkainen Mika RBK3/2444
14Nuutinen Mauno PVK3/2354
15Asikainen Petri KK-793/2304
16Komi Tuomas EBK2/2153
17Kumpula Jouni RBK2/2033
17Rissanen Arttu RBK2/2033
19Hälvä Matti RBK2/1973
20Jokinen Sami TBK2/1843
21Erkinjuntti Antti RBK2/1783
22Kiviaho Tero KoKa2/1653
23Korkala Martti RBK2/1543
24Viitala Matti OBK2/1323
25Juola Mika TBO1/1542
26Kähkönen Jouni RBK1/1522
27Väyrynen Matti TBO1/1512
28Pessa Jari ToK1/1452
29Heikkinen Petri ToK1/1292
30Tuomilehto Rauno RBK1/1192
31Karjalainen Antti OBK1/1152
31Kaijansaari Simo OBK1/1152
33Korkala Matti RBK1/1052
34Alaluusua Sampo RBK1/892
35Maijala Juha TBO1/742
36Väntsi Kimmo TBO1/642
37Kulju Matti TBO0/991
38Korhonen Kimmo RBK0/951
39Salo Pentti TBO0/901
40Kajanne Kari KeMK0/791
41Laakso Risto RKK0/741
42Lehikoinen Kari TAK0/671
43Saitajoki Jarmo RBK0/621
44Kaivonen Tero TAK0/541
44Peräntie Esa ToK0/541
46Hernesniemi Pekka RBK0/531
47Sipola Pekka RBK0/491
48Portaankorva Jouni RBK0/371
49Kuusela Toni RBK0/351
50Kaikkonen Raimo RKK0/261
51Kuoppakangas Marko / Räisänen Tero TBO0/0DNS

 

Sarjat:
Kallio 47, 30
Rissanen 41
Kauhanen 35, 40
Tunturi 35
Rautiainen 32
Määttä 31
Kotinurmi 30

Nuorten SM-kilpailu 31.10.2021 Hyvinkää

1.Kierros
Auresto Leevi HyvBK 60 - Asp Niklas EBK 34
Hannukkala Akseli HyvBK 0 - Mikkonen Lenni HyvBK 60
Auresto Lenni HyvBK 60 - Romppanen Riku MPT 43

2.Kierros
Sevastyanov Arseni iso8 60 - Auresto Leevi HyvBK 30
Asp Niklas EBK 60 - Hannukkala Akseli HyvBK 32
Mikkonen Lenni HyvBK 28 - Auresto Lenni HyvBK 60
Romppanen Riku MPT 58 - Sevastyanov Arseni iso8 60

3.Kierros
Auresto Leevi HyvBK 60 - Mikkonen Lenni HyvBK 42
Asp Niklas EBK 38 - Auresto Lenni HyvBK 60

4.Kierros
Sevastyanov Arseni iso8 60 - Auresto Leevi HyvBK 2

Finaali:
Sevastyanov Arseni iso8 60 - Auresto Lenni HyvBK 9
Auresto Lenni HyvBK 9 - Sevastyanov Arseni iso8 60

Tulokset:
1. Sevastyanov Arseni iso8 - 5/300
2. Auresto Lenni HyvBK - 3/198
3. Auresto Leevi HyvBK - 2/152
4. Asp Niklas EBK - 1/132
5. Mikkonen Lenni HyvBK - 1/130
6. Romppanen Riku MPT - 0/101
7. Hannukkala Akseli HyvBK - 0/32

Liiteribiljardi XXV 10.7.2021

1. Markus Karvonen 0 - 7/397
2. Kaj Öhman 0 - 6/412
3. Tuomas Komi 0 - 5/387
4. Tatu Tainio 0 - 4/310
5. Janne Kähkönen 0 - 4/264
6. Petteri Nykänen 0 - 3/257
7. Petri Asikainen 0 - 3/235
8. Panu Pekkala 0 - 3/230
9. Pekka Ruotsi 0 - 3/196
10. Vesa Laurila 0 - 3/186
11. Lasse Kankare 0 - 2/191
12. Kim Laine 0 - 2/182
13. Kari Pollari 0 - 2/178
14. Aleksi Ristiluoma 0 - 2/157
15. Juha Laitila 0 - 2/151
16. Pasi Happonen 0 - 2/131
17. Kari Thomenius 0 - 1/118
18. Nesto Mattila 0 - 1/109
19. Kimmo Kaikkonen 0 - 1/107
20. Pentti Kalliomäki 0 - 1/105
21. Pauli Rantanen 0 - 1/96
22. Hannu Laine 0 - 1/80
23. Valtteri Meronen 0 - 1/77
24. Jyrki Nikitin 0 - 0/80
25. Pete Heininen 0 - 0/53
26. Jarmo Tainio 0 - 0/52
27. Kari Peltola 0 - 0/35
28. Ari Mäkinen 0 - 0/29
29. Petri Mikkonen 0 - 0/27
30. Mauno Nuutinen 0 - 0/13
31. Matti Luukkonen 0 - 0/10

Pisin sarja: Tuomas Komi 32p