Jäsenseurat

SBiL jäsenseurat, päivitetty 11.9.2017    

Seura

LyhennePaikkakuntaYhteyshenkilöEmail
AC Luna ryLunaVantaaTakolander Jonasjonas.takolander@acluna.com
AuraBiljardi Turku ryABTkuTurkuParkkola Markoparkkola@icloud.com
Baccara Biljardi ryBBSipooHaakana Jarno
jarno.haakana@vianor.com
Baribal Billiard Club ryBariHelsinkiVuorela Petteri
punakuono@bastu.net
Biljard Stars ryStarsLahtiKaukanen Petteri
peppe@lspool.fi
Biljardi.Club Rauma OyBCRRaumaSalmi Anttiantti.salmi@hotmail.com
Biljardiklubi Siimaseura rySiimaTampereSacklén Timotimo.sacklen@gmail.com
Biljardi Lokit ryLokitPorvooAsunmaa Jani
jani@lokit.fi
Biljardi-Kotkat ryBKKotkaKuismin Markus
markus.kuismin@kotkankiinteistopalvelu.com
Billiard Club Kuopio ryBCKKuopioPesä Akseli
akseli.pesa@gmail.com
Billiard Club of Lappeenranta ryBCLLappeenrantaVartiainen Johanna
johannav86@hotmail.com
Breakers Jyväskylä ryBreakJyväskyläTerho Tommitommitrh@gmail.com
Broadway Billiards ryBrodeEspooHaapakoski Jukka
haapakoskijukka@gmail.com
Cabin Street Snooker ryCSSHelsinkiWikström Kim
hallitus@snooker.fi
City-Pool Lahti ryC-PLLahtiKöngäs Satu
satu@city-pool.fi
Club Cue Action Kerava ryCCAKeravaJokela Matti
mkjokela@gmail.com
Cue Sports Turku ryCSTTurkuHolmsten Teijo
teijo.holmsten@hotmail.fi
East-Pool ryEPHelsinkiKärkinen Toivo
topi@takaisku.net
Espoon Biljardikerho ryEBKEspooAhola Joni
joni.ahola@gmail.com
Fiesta ryFistaHelsinkiPeksen Viktorija
alviktoryal@gmail.com
Fouli Billiard TeamFBTLappeenrantaKoskimies Arto
arto.koskimies@luukku.com
Galaxie United ryGUTampereRäisänen Sami
raisanen.sami@gmail.com
Handelsgillet i Helsingfors rf BiljardklubbenHGBHelsinkiRajalin Rogerroger.rajalin@gmail.com
Heinolan Biljardikerho ryHeiBKHeinolaTuomaala Pekka
ptuomaala@suomi24.fi
Helsingin Biljardikerho ryHBKHelsinkiRantanen Pauli
rantasenpave@gmail.com
Helsingin Suomalainen Klubi ryHSKHelsinkiLähdevuori Jukka-Pekka
jp.lahdevuori@sbil.fi 
Huittisten Biljardiseura ryHuBSHuittinenVasamaa Jyrki
jvasamaa@gmail.com
Hyvinkään Biljardikerho ryHyvBKHyvinkääTimo Karhunen
timo.karhunen68@gmail.com
Hämeenlinnan Biljardiseura ryHBSHämeenlinnaLeppä Ville
hmlbiljardiseura@gmail.com
Imatran Kerho OyIKImatraKääriäinen Heikki

Imatrankerho@gmail.com

Inkeroisten Biljardikerho -81 ryIBKInkeroinenMartikainen Klaus
kulmakula@hotmail.com
Itä-Helsingin Biljardiseura ryI-HBSHelsinkiMäkinen Ilkka
ilkka.makinen@pp2.inet.fi
Jam Pool ryJamPVantaaMeriläinen Tero
tero.merilainen@dhl.com
Joensuun Kaisakerho ryJoKKJoensuuMalinen Timo
timo.maline@gmail.com
Jyväskylän Biljardiseura ryJBSJyväskyläNyman Jarmo
jarmo.nyman@hotmail.com
Jyväs-Snooker Biljardikerho ryJSBKJyväskyläÄman Jarno
jarno66674@hotmail.com
Järvenpään Keppi ryJäKeJärvenpääEngblom Janijani.engblom@fi.fujitsu.com
Kaisa-Karhut ryKaKaKarhulaPekkola Janne
janne.pekkola@gmail.com
Kajuutan Kapteenit ryKapuHelsinkiRouhiainen Risto
rouhiainenristo6@gmail.com
Kannel-Krouvin Biljardikerho ryKKBKHelsinkiNikkola Jaakko
jnikkola@welho.net
Karoliina Club Mikkeli ryKCMMikkeliPullinen Jyrki
jyrki.pullinen@gmail.com
Karoliina Klubi -79 ryKK-79TurkuAsikainen Petri
petri.asikainen@numminen.fi
Kausalan Biljardiklubi ryKsBKKausalaTaavila Arto
arto.taavila@gmail.com
Kemin Meriklubi OyKeMKKemiUlen Heikki
heikki.ulen@pp.inet.fi 
Keuruun Biljardi Club ryKEBICKeuruuViljakainen Jere

viljakainenjere@gmail.com

King´s Road Billiard Club ryKRBLoviisaTörnqvist Janne
jantornqvist@msn.com
Kokkolan Karoliina ryKoKaKokkolaHuusko Ari
ari.huusko@netikka.fi
Kouvolan Biljardiklubi ryKouBKKouvolaSaarenpää Ari
aespaa@luukku.com
Kuopion Liikemiesklubi ryKLKKuopioOinonen Mikko
mikko@vippipojat.com
Laatusnooker ryLasnoHelsinkiLiuksia Sakusaku.liuksia@gmail.com
Lahden Seudun Pool ryLS PoolLahtiNieminen Kimmo
kimmo@lspool.fi
Lahti-Pool -90LP-90LahtiRantala Reijo
kasi.biljardi@co.inet.fi
Lahti Snooker ryLSLahtiKemppainen Tonilshallitus@outlook.com
Lappeenrannan Kerho OyLKLappeenrantaLensu Ismo
lpr.kerho@pp.inet.fi
Mikkelin Liikemiestenseura ryMLSMikkeliSilonsaari Jouni
Silonsaari.jouni@luukku.com
Mikkelin Snooker Club ryMSCMikkeliKyhyräinen Joni
jkyhyrainen@gmail.com
Nokian Biljardi ryNoBilNokiaVirta Olavi
olavi.virta@luukku.com
Otaniemen Biljardiklubi ryBikluEspooLeinonen Tomi
tomi.leinonen@aalto.fi
Oulun Biljardöörit ryOB OuluKoskela Joona
joona.koskela@student.oulu.fi
Oulun Biljardikerho ryOBKOuluLiimatta Auvo
auvo.liimatta@gmail.com  
Pelika net OyPelikaVantaaJari Peltonen
jari.peltonen@biljardijape.net
Peyton Place Pool ryPPPTamperePaasivirta Kirsi
kirsi.paasivirta@gmail.com
Pietarsaaren KlubiPRSKPietarsaariTyni Kimmo
korakki32@gmail.com 
Pihliksen Biliskerho ryPiBKHelsinkiLinkoaho Teemu
temexter@temexter.net
Pirkanmaan Pool ryPmPATampereSaariaho Sami
sami.saariaho@pirkanmaanpool.fi
Pooljunkies Porvoo ryPJPPorvooJortikka Tomipooljunkies@pooljunkies.fi
Poolmasters ryPMMMikkeliLoponen Harri
myynti@rkpalvelut.fi
Porin Biljardikerho ryPBKPoriHammais Eero
eero.hammais@gmail.com
Porvoon Porvarikerho ryPPKPorvooKnus Jan
hallitus@porvoonporvarikerho.fi
Puh.veli-klubiPVKHelsinkiTainio Jarmo
Jarmo.K.Tainio@caverion.fi
Pyykkiojan Pool & Snooker ryPPSNokiaAho Jussi
ahoj80@gmail.com
Päijät-Hämeen Biljardikerho ryP-HBKLahtiJuhanila Markku
juhanila.markku@phnet.fi
Rauman Kauppaseura ryRKSRaumaAjomo Pertti
pertti.ajomo@gmail.com
Red Ball ryRBKouvolaRautiainen Jyri
jyri@ravintolakaisa.fi
Riihimäen Biljardiseura ryRBSRiihimäkiKaartinen Timo
timo.kaartinen@konecranes.com
Riilahden BiljardiseuraRiBiSEspooPekka Leisti Esa Lahtomaa
pekka.leisti@gmail.com
Ritz-Club ryRitzHelsinkiFrosterus Marjella
billiardmama@hotmail.com 
Rollin Pool Players ryRolliHelsinkiToivanen Vesa
vesa.aleksi@pop-lehti.fi
Rovaniemen Biljardikerho ryRBKRovaniemiKumpula Jouni
jouni.kumpula@luukku.com
Rovaniemen Kunnallisklubi ryRKKRovaniemiKallio Kari
kari@kaiverruskallio.com
Saimaan Biljardi rySaiBiLappeenrantaRokkanen Sami
Samirokkanen@gmail.com
Salon Biljardiklubi rySaBikSaloLindqvist Niko
salon.biljardiklubi@gmail.com
Savonlinnan KauppaseuraSKSSavonlinnaLaitinen Risto
sln@kauppaseura.fi
Seinäjoen Biljardiklubi rySeBKSeinäjokiPurhonen Pekka
pekka.purhonen54@gmail.com
Seven Pool ry7PoolNurmijärviVenho Tuomo
tuomo.venho@gmail.com
Shamrock Biljardi ryShamrVantaaSeppänen Pentti
p.s.seppanen@gmail.com
Soukan Biljardikerho rySBKEspooHolmberg Samuli
samuli.holmberg@racx.fi
Story Pool ryStoryVantaaRuotsalainen Jari
jari@jallas.fi
Suomen Skillepool rySkipoPaimioMasalin Jonasjonasmasalin@gmail.com
Tampereen Ammattiklubi ryTAKTamperePöntinen Erkki
tampereen@ammattiklubi.fi
Tampereen Kauppaseura ryTKSTampereSiren Veikko
info@tampereenkauppaseura.fi 
Tampereen Snookerseura ryTSTampereNappari Tero
tero.nappari@gmail.com
Tampereen Suomalainen Klubi ryTSKTampereLeskinen Seppo
sepe1@elisanet.fi
The Club Billiards VaasaTCBVVaasaVesterlund Olivertheclubvaasa@outlook.com
Tornion Klubi ryToKTornio 
tornionklubi@gmail.com
Turun Biljardikerho ryTBKTurkuNurmi Rami
rami.tattoo@gmail.com
Tyrvään Biljardiklubi ryTyBiSastamalaLaakso Pauli
pauli.laakso@outlook.com
Vaasa Senior Biljard ryVSBVaasaJärvinen Juha-Matti
jumppee@vaasalainen.com
Warkauden Kauppaseura ryWKSVarkausHoffren marko
marko.hoffren@hotmail.com
West Coast Snooker ryWCSTurkuVirtanen Jyri

jyri.virtanen8@gmail.com

Wolver Pool Team ryWPTVantaaAhola Markku
ahola.markku@jippii.fi

 

 

 

Seuranvaihto / seurasiirto

Seuranvaihto / seurasiirto on mahdollista kauden aikana sen jälkeen kun pelaaja on maksanut lisenssin jonkun seuran nimissä tai osallistunut kauden aikana ensimmäisen kerran kilpailuun.

Seuranvaihdosta pitää ilmoittaa liitolle hyvissä ajoin ennen pelaajaan osallistumista kilpailuun (viim. 2 päivää ennen kilpailuun osallistumista), samoin pelaajalla pitää olla vanhan seuran lupa seuranvaihtoon. Tästä pitää saada kirjallinen todistus (esim. sähköposti seurojen edustajilta) seuranvaihdon yhteydessä. Seuranvaihtomaksu pitää olla myös maksettuna ennen seuravaihtoa. Seuranvaihto maksaa 10 euroa.

Kunkin kauden alussa ennen ensimmäistä kilpailuaan tai lisenssin hankkimista, pelaaja voi vapaasti vaihtaa seuraa.

Seuravaihdon edellytyksenä on, että pelaaja on hoitanut kaikki velvoitteensa vanhaa seuraa kohtaa (ei ole jäsenmaksurästejä tms.) ja luonnollisesti uusi seura on hyväksynyt pelaajan jäsenekseen.

Seuranvaihto / seurasiirto on mahdollista tehdä vain yhden kerran kauden aikana.

Käytä alla olevaa seurasiirtolomaketta tai ilmoita liiton toimistoon sähköpostilla vaaditut tiedot.

Katso kauden seurasiirrot lisenssisivulta