SM Yleinen Helsinki ja Espoo 19.-21.5.2023
PÄIVÄMÄÄRÄ
19.-21.5.2023
perjantai klo 18:00/20:00 last 71
lauantai klo 09:30 last 64
sunnuntai klo 10:00 last 8
PELIPAIKAT
Cabin Street Snooker
Hyttitie 6
Helsinki
Karamalmintie 2
02630 Espoo
JÄRJESTÄJÄT
Cabin Street Snooker ry
Kera Snooker ry
OSALLISTUMISMAKSU
Aikuiset 50 Eur
Juniorit (2002) 20 Eur
LISENSSIVAATIMUS
Pelaajan pitää ostaa lisenssi ennen kilpailua netistä osoitteessa:
Kausilisenssi 60 Eur (aikuiset), 30 Eur (juniorit)
Kevätkausilisenssi 40 Eur (aikuiset), 20 Eur (juniorit)
Kertalisenssi (juniorit) 10 Eur
OSALLISTUMISOIKEUS
- SBIL:n jäsenseuran jäsenyys + voimassa oleva lisenssi
PUKEUTUMINEN
- suorat puvunhousut
- pitkähihainen kauluspaita
- kangasliivi
- rusetti TAI solmio
- juhlakengät
PALKINNOT
SBil 10%
Järjestäjä 25%
Palkintopotti 65%
Sija 1. 40% + SM mitali
Sija 2. 20% + SM mitali
Sijat 3.-4. 10% + SM mitali
Sijat 5.-8. 5%
PELIMUOTO
- Yläkaavio Cabin Street Snooker ja alakaavio Kera Snooker
- turnauksen aloitus lauantaina, jos pelaajia on 64 tai vähemmän
- suora cup best of 7
- sijoittelu top-16
- last 8 Cabin Street Snookerilla
Huom! Pelitapaa voidaan muuttaa, mikäli pelaajien lukumäärä sitä edellyttää.
AIKATAULU
Perjantai
klo 20:00 last 71 (CSS)
Lauantai
klo 09:30 last 64 (CSS+Kera)
klo 13:00 last 64 (CSS+Kera)
klo 16:00/16:30 last 32 (CSS+Kera)
klo 19:00/20:00 last 16 (CSS+Kera)
Sunnuntai
klo 10:00 last 8 (CSS)
klo 13:30 semifinaalit (CSS)
klo 17:00 finaali (CSS)
ILMOITTAUTUMINEN päättyy keskiviikkona 17.5. klo 21
Ilmoittautuminen tapahtuu biljardi.org -sivustolla. Luo tunnukset, joiden avulla ilmoittaudut/perut osallistumisesi jatkossa kätevästi kaikissa SBIL:n kilpailuissa.
Lähetä tunnuspyyntö sähköpostilla osoitteeseen info@biljardi.org.
Mainitse sähköpostissasi koko nimesi, paikkakuntasi, seurasi ja puhelinnumerosi sekä sportti-ID:si, jos sinulla on SBiL:n kilpailulisenssi.
Kunhan Biljardi.orgin ylläpito käsittelee tunnuspyyntösi, saat sähköpostitse ohjeet siitä, miten voit kirjautua Biljardi.org-palveluun.
Kilpailunjohtaja
Kari Keinänen (Cabin Street Snooker) 040 0194033
Tero Sipakko (Kera Snooker) 050 525 0966
INFO
- 71 pelaajaa
- Best of 7
- Perjantai klo 18:00/20:00 last 71 Cabin Street
- Lauantai klo 10:00 last 64, last 32, last 16 Cabin Street + Kera
- Sunnuntai klo 10:00 last 8, semifinaalit ja finaali Cabin Street
- Keran sali aukeaa lauantaina klo 08:30
- Keran salilla on myynnissä pientä purtavaa, mutta eväiden lämmitysmahdollisuutta ei ole saatavilla
ARVIOITU AIKATAULU
Perjantai (Cabin Street Snooker)
klo 18:00/20:00 Last 71 (7 ottelua)
Lauantai (Cabin Street Snooker + Kera Snooker)
klo 09:30 Last 64 (8+8 ottelua)
klo 13:00 Last 64 (8+8 ottelua)
klo 16:00/16:30 Last 32 (8+8 ottelua)
klo 19:00/20:00 Last 16 (4+4 ottelua)
Huom! Keran sali sulkeutuu klo 23 mennessä. Mikäli aikataulu venyy, niin Kerassa pelattava last 16 ottelu voidaan siirtää pelattavaksi Cabinille. Mikäli ottelu joudutaan keskeyttämään, niin se pelataan sunnuntaina aamulla loppuun Cabinilla.
- Ottelut voidaan aloittaa aikaisemmin, jos sekä pöytä että pelaajat ovat valmiita
Sunnuntai:
klo 10:00 Last 8
klo 13:30 semifinaalit
klo 17:00 finaali
- Ole valmiina omaan otteluusi heti, kun pöytä vapautuu. Hoida tarpeelliset istunnot yms ennen sitä.
- Otteluissa on käytössä tuloslappu, johon merkataan eräpisteet, erävoitot, breakit, aloitus- ja lopetusaika ja lopputulos. Ottelun voittaja käy palauttamassa tuloslapun välittömästi kilpailunjohtajalle, jotta saadaan seuraava ottelu sujuvasti käyntiin
- Muista varata tasaraha kilpailumaksua varten
PELITAUOT
- Otteluissa vain yksi 5 minuutin pelitauko neljän pelatun erän jälkeen
KAAVIO
Alkavat ottelut
Ottelutulokset
LIVE STREAM
Cabin Street Snooker pöydät 1-8
Kera Snooker Pöytä 7
Kera Snooker Pöytä 8
Kilpailunjohtajat
Kari Keinänen (Cabin Street Snooker) 040 019 4033
Tero Sipakko (Kera Snooker) 050 525 0966
Cabin Street Snooker, Helsinki — SE128 / 128 cup
1. alkava: Salama Pyry - Lehto Juha (4)
Alkaa 19.05.2023 klo 18:00, pöytä 7
2. alkava: Immonen Saku - Kaksonen Kimmo (4)
Alkaa 19.05.2023 klo 18:00, pöytä 6
3. alkava: Toropainen Ari - Hummelin Mika (4)
Alkaa 19.05.2023 klo 18:00, pöytä 2
4. alkava: Husu Atte - Laihonen Paavo (4)
Alkaa 19.05.2023 klo 19:00, pöytä 5
5. alkava: Hiltunen Antti - Nappari Tero (4)
Alkaa 19.05.2023 klo 19:30, pöytä 3
6. alkava: Sahi Oskari - Sormunen Jason (4)
Alkaa 19.05.2023 klo 20:00, pöytä 8
7. alkava: Villman Juho - Joukanen Jonne (4)
Alkaa 19.05.2023 klo 20:00, pöytä 4
Cabin Street Snooker, Helsinki — SE64 / 64 cup
8. alkava: Heikkilä Jari - Lehtinen Patrik (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 1
9. alkava: Seppänen Miika - Helminen Harri (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 2
10. alkava: Alvesalo Lasse - Koivula Lauri (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 3
11. alkava: Pirilä Ville - Joutsen Antti (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 4
12. alkava: Romppainen Pasi - Asunmaa Miika (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 5
13. alkava: Ronkainen Tuomas - Lam Tien Duc (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 6
14. alkava: Aalto Osmo - Erkinmikko Juha (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 7
15. alkava: Ahola Petri - Vehman Aki (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 8
16. alkava: Hull Robin - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 8
17. alkava: Kaikumaa Esa - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 7
18. alkava: Saarinen Kimmo - Halttunen Tero (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 6
19. alkava: Kortesalmi Aleksi - Leinonen Tomi (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 5
20. alkava: Oikarinen Esa - Peltoniemi Marko (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 4
21. alkava: Silvo Antti - Hummastenniemi Janne (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 3
22. alkava: Rajainmäki Matti - Järvi Niko (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 2
23. alkava: - Kananen Jani (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 1
Cabin Street Snooker, Helsinki — SE32 / 32 cup
24. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:30, pöytä 8
25. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:30, pöytä 1
26. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:30, pöytä 5
27. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:30, pöytä 7
28. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:30, pöytä 4
29. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:30, pöytä 6
30. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:30, pöytä 3
31. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:30, pöytä 2
Cabin Street Snooker, Helsinki — SE16 / 16 cup
32. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 20:00, pöytä -
33. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 20:00, pöytä -
34. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 20:00, pöytä -
35. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 20:00, pöytä -
Kera Snooker, Espoo — SE64 / 64 cup
1. alkava: Kotilainen Timmo - Tauriainen Tommi (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 1
2. alkava: Savonen Toni - Kaitarinne Niko (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 2
3. alkava: Silén Joonas - Ojala Seppo (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 3
4. alkava: Haapakoski Jukka - Pitkänen Petri (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 4
5. alkava: Häkkinen Janne - Venäläinen Jani (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 5
6. alkava: Santala Riku - Nieminen Aki (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 6
7. alkava: Haapasaari Jussi - Paajanen Mikko (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 7
8. alkava: Lappalainen Eelis - Sirkiä Iiro (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 09:30, pöytä 8
9. alkava: Tiihonen Patrik - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 7
10. alkava: Karjalainen Mika - Koskela Joona (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 6
11. alkava: - Tolvanen Antti (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 5
12. alkava: Maaranen Jirka - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 4
13. alkava: Salo Pertti - Pällijeff Pentti (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 3
14. alkava: Haukimäki Ville - Mäkilä Markus (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 2
15. alkava: Salovaara Timo - Kiukas Umut (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 1
16. alkava: - Niva Heikki (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 13:00, pöytä 8
Kera Snooker, Espoo — SE32 / 32 cup
17. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:00, pöytä 7
18. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:00, pöytä 8
19. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:00, pöytä 6
20. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:00, pöytä 5
21. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:00, pöytä 4
22. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:00, pöytä 2 TAI pöytä 3
23. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:00, pöytä 2 TAI pöytä 3
24. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 16:00, pöytä 1
Kera Snooker, Espoo — SE16 / 16 cup
25. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 19:00, pöytä -
26. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 19:00, pöytä -
27. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 19:00, pöytä -
28. alkava: - (4)
Alkaa 20.05.2023 klo 19:00, pöytä -
Cabin Street Snooker, Helsinki — QF / Puolivälierät
36. alkava: - (4)
Alkaa 21.05.2023 klo 10:00, pöytä -
37. alkava: - (4)
Alkaa 21.05.2023 klo 10:00, pöytä -
38. alkava: - (4)
Alkaa 21.05.2023 klo 10:00, pöytä -
39. alkava: - (4)
Alkaa 21.05.2023 klo 10:00, pöytä -
Cabin Street Snooker, Helsinki — SF / Semifinaali
40. alkava: - (4)
Alkaa 21.05.2023 klo 13:30, pöytä -
41. alkava: - (4)
Alkaa 21.05.2023 klo 13:30, pöytä -
Cabin Street Snooker, Helsinki — F / Loppuottelu
42. alkava: - (4)
Alkaa 21.05.2023 klo 17:00, pöytä -