Kilpailukalenteri 2022-2023

Kilpailukutsujen linkit julkaistaan noin pari viikkoa ennen kilpailua.

Ilmoittautuminen tapahtuu biljardi.org -sivustolla.

Ilmoittautuminen päättyy kilpailuja edeltävänä keskiviikkona klo 21.


KESÄKUU

7.-19.6.2022    EM (Miehet, Masters, U21, U18, Naiset, Teams)           Shengjin, Albania


ELOKUU

14.-27.8.2022       IBSF U16, U18, U21                          Bukarest, Romania

24.-27.8.2022       Nordic Snooker Championship          Reykjavik, Islanti


SYYSKUU

10.-11.9.2022      Pari SM Turku

24.-25.9.2022      Mestaruussarja RG1 Helsinki

26.9. - 9.10.2022  IBSF 6 Reds, Teams                  Kuala Lumpur, Malesia

LOKAKUU

8.-9.10.2022        Mestaruussarja RG2 Oulu

15.-16.10.2022    Divisioona RG1 Espoo

29.-30.10.2022    Mestaruussarja RG3 Jyväskylä


MARRASKUU

5.-11.11.2022      IBSF MM Miehet                          Antalya, Turkki

5.-6.11.2022        Divisioona RG2 Kuopio

11.-17.11.2022    IBSF MM Masters, Naiset        Antalya, Turkki

19.-20.11.2022    Mestaruussarja RG4 Turku

25.-27.11.2022    Q-Tour 4  Tukholma, Ruotsi

26.-27.11.2022    Divisioona RG3 Helsinki


JOULUKUU

2.-4.12.2022         City Biljard Open Oulu

10.-11.12.2022    6 Reds SM Helsinki

17.-18.12.2022    Divisioona RG4 Lahti


TAMMIKUU

6.-8.1.2023         Cabin Open VI Helsinki

21.-22.1.2023     Mestaruussarja RG5 Helsinki

28.-29.1.2023     Divisioona RG5 Oulu

Huom! Ilmoittautuminen päättyy ke 25.1.

31.1 - 3.2.2023   WSF Junior Championship, Sydney Australia


HELMIKUU                                  

4.-11.2.2023      WSF Championship, Sydney Australia

18.-19.2.2023    Mestaruussarja RG6 Espoo

25.-26.2.2023    Divisioona RG6 Jyväskylä


MAALISKUU

6.-18.3.2023   EBSA Championships Malta (U16/18/21, Miehet)

Miehet: Robin Hull, Patrik Tiihonen, Heikki Niva, Jani Kananen, Jirka Maaranen

U21: Tuure Lappalainen, Eelis Lappalainen, Toni Savonen, Pyry Salama, Patrik Lehtinen

U18: Pyry Salama, Patrik Lehtinen

U16: Patrik Lehtinen

11.-12.3.2023  Divisioona RG7 Helsinki

25.-26.3.2023  Mestaruussarja RG7 Lahti


HUHTIKUU

7.-8.4.2023       Tammer Shootout Tampere

15.-16.4.2023   Divisioona RG8 (paikka ilmoitetaan myöhemmin)

22.-23.4.2023   Mestaruussarja RG8 Joensuu


TOUKOKUU

6.5.2023    SBIL täyttää 50 vuotta

13.-14.5.2023    Seniorit ja Juniorit SM Turku

19.-21.5.2023    SM alkukilpailu Helsinki + Espoo

27.5.2023          SM Finaalit 


KESÄKUU

8.-11.6.2023    Waltikka cup Valkeakoski

Amateur Shootout + Mark Williams, Stuart Bingham, Robin Hull, Heikki Niva/Patrik Tiihonen

5.-17.6.2023      EM Albena Bulgaria (Masters, Teams)

Kisakutsu julkaistaan 12 viikkoa aikaisemmin


ELOKUU

x.-x.8.2023    Nordic Snooker Championships