SM-finaalit saatu päätökseen

Markku Ryytty
26.5.2018

Marko Lindberg
Marko Lindberg
Kim Laaksonen
Kim Laaksonen
Tuija Soininen
Tuija Soininen
Micke Ström
Micke Ström
Kai Keihola
Kai Keihola
Kari Johansson
Kari Johansson
Raimo Järvenpää
Raimo Järvenpää
Petri Pohjola
Petri Pohjola
Robin Hull
Robin Hull
Kaisa mitalistit
Kaisa mitalistit
Petri Pohjola
Petri Pohjola
Mitalistit
Mitalistit
Pool juniorit
Pool juniorit
Pool miehet
Pool miehet
Pool MN42
Pool MN42
Pool MN52
Pool MN52
Pool MN62
Pool MN62
Pool naiset
Pool naiset
Pyramidi
Pyramidi
Snooker
Snooker

Biljardin SM-finaalien tulokset

Biljardin SM-finaalit lauantaina 26.5.2018 Helsingin Kulttuuritalo.

 

Tulokset:
 http://sm.sbil.fi/Results.php?yid= (sisältää myös otteluraportit ja videohaastattelut
)

Kuvagalleria

 

Kaisa semifinaalit:

Ville Pasanen (HBK) - Olli Muotka (HBK) 0-2

Marko Lindberg (HBS) - Simo Palvimo (KaKa) 2-1
Finaali: Olli Muotka (HBK) - Marko Lindberg (HBS) 1-2

 

 

Pool 9-pallo miehet semifinaalit

Kim Laaksonen (ABTku) - Petri Makkonen (HyvBK) 9-6
Aki Heiskanen (GU) - Jani Uski (BK) 5-9

Finaali: Kim Laaksonen (ABTku) - Jani Uski (BK) 9-3

 

 

Pool 9-pallo naiset semifinaalit

Nita Viitala (JamP) - Laura Saarinen (HyvBK) 6-5
Johanna Vartiainen (BCL) -  Tuija Soininen (HBS) 2-6

Finaali: Nita Viitala (JamP) – Tuija Soininen (HBS) 5-6

 

 

Pool 9-pallo juniorit 18 semifinaalit

Micke Ström (CCA) - Jori Narvola (FBT) 7-3

Arseni Sevastyanov (BK) - Jere Virtaranta (CSS) 1-7

Finaali: Micke Ström (CCA) – Jere Virtaranta (CSS) 7-5

 

 

Pool 9-pallo MN42 finaali

Kai Keihola (GU) - Jouni Nykänen (Luna) 7-6

 

 

Pool 9-pallo MN52 finaali

Kari Johansson (GU) - Timo Siekkinen (Ritz) 6-2

 

 

Pool 9-pallo MN62 finaali

Raimo Järvenpää (Stars) - Henry Grahn (EBK) 6-1

 

 

Pyramidi semifinaalit:
Jesse Hämäläinen (PVK) - Petri Pohjola (PVK) 2-5

Jarno Ahola (EBK) - Juuso Lukkari (EBK) 5-3

Finaali: Petri Pohjola (PVK) - Jarno Ahola (EBK) 5-4

 

Snooker semifinaalit:

Patrik Tiihonen (ABTku) – Antti Tolvanen (Ritz) 3-4

Robin Hull (ABTku) – Jani Savolainen (CSS) 4-1

Finaali: Antti Tolvanen (Ritz) – Robin Hull (ABTku) 1-4

 

Tulokset:

 

Kaisa

 

1. Marko Lindberg (HBS)

2. Olli Muotka (HBK)

3. Ville Pasanen (HBK)

3. Simo Palvimo (KaKa)

 

 

Pool 9-pallo yleinen

 

1. Kim Laaksonen (ABTku)

2. Jani Uski (BK)

3. Petri Makkonen (HyvBK)

3. Aki Heiskanen (GU)

 

 

Pool 9-pallo naiset

1. Tuija Soininen (HBS)

2. Nita Viitala (JamP)

3. Laura Saarinen (HyvBK)

3. Johanna Vartiainen (BCL)

 

 

Pool 9-pallo juniorit 18

1. Micke Ström (CCA)

2. Jere Virtaranta (CSS)

3. Jori Narvola (FBT)

3. Arseni Sevastyanov (BK)

 

Pool 9-pallo MN42

1. Kai Keihola (GU)

2. Jouni Nykänen (Luna)

 

 

Pool 9-pallo MN52

1. Kari Johansson (GU)

2. Timo Siekkinen (Ritz)

 

 

Pool 9-pallo MN62

1. Raimo Järvenpää (Stars)

2. Henry Grahn (EBK)

 

 

Pyramidi

1. Petri Pohjola (PVK)

2. Jarno Ahola (EBK)

3. Jesse Hämäläinen (PVK)

3. Juuso Lukkari (EBK)

 

 

Snooker

1. Robin Hull (ABTku)

2. Antti Tolvanen (Ritz)

3. Patrik Tiihonen (ABTku)

3. Jani Savolainen (CSS)