Suomen parasta biljardia 27.5.2017

22.5.2017

Mika Määttä
Mika Määttä
Petri Makkonen
Petri Makkonen
Ville Pasanen
Ville Pasanen
Marko Rautiainen
Marko Rautiainen
Janne Wiss
Janne Wiss
Jarno Ahola
Jarno Ahola
Sami Hannula
Sami Hannula
Toni Hannula
Toni Hannula
Marko Vehmasaho
Marko Vehmasaho
Nooa Oksala
Nooa Oksala
Karo Långström
Karo Långström
Aleksi Koljonen
Aleksi Koljonen
Tomi Ahonen
Tomi Ahonen
Pasi Kakkonen
Pasi Kakkonen
Mika Sinisalo
Mika Sinisalo
Kari Johansson
Kari Johansson
Mikko Rantanen
Mikko Rantanen
Aarno Kiveliö
Aarno Kiveliö
Jani Uski
Jani Uski
Jani Siekkinen
Jani Siekkinen
Kim Laaksonen
Kim Laaksonen
Nico Granat
Nico Granat
Nita Viitala
Nita Viitala
Tiia Toivanen
Tiia Toivanen
Riikka Saaranen
Riikka Saaranen
Emilia Leppänen
Emilia Leppänen
Tero Räisänen
Tero Räisänen
Juho Nykänen
Juho Nykänen
Markku Koponen
Markku Koponen
Mika Juola
Mika Juola
Patrik Tiihonen
Patrik Tiihonen
Olli-Pekka Virho
Olli-Pekka Virho
Jani Kananen
Jani Kananen
Juha Erkinmikko
Juha Erkinmikko

Kevään kohokohta, biljardin SM-finaalit pidetään taas tuttuun tapaan Helsingin Kulttuuritalolla lauantaina 27.5.2017 klo 9:30 alkaen. Osoite: Sturenkatu 4, 00510 Helsinki www.kulttuuritalo.fi Mukana on kaikki Suomessa pelattavat viisi virallista biljardilajia; kaisa, kara, pool (9-pallo), pyramidi sekä snooker. Kaikissa lajeissa pelataan yleisen sarjan semi- ja finaalit sekä poolissa lisäksi naiset ja juniorit sekä senioreiden MN40, MN50 ja MN60 sarjojen finaalit. Paikalla ovat siis kaikki Suomen parhaat pelaajat.

Ottelut alkavat klo 9:30 ja päättyvät noin klo 20-21aikoihin.

Liput á 10 € ovelta, alle 16 v. ilmaiseksi.

Tervetuloa katsomaan Suomen parasta biljardia!

 

Biljardin SM-finaalit lauantaina 27.5.2017 aikataulu

klo 9.15 Kilpailujen avaus

 

klo 9.30 Kaisa semifinaali I 

Mika Määttä, TAK – Petri Makkonen, HyvBK


klo 9.30 Pool 9-pallo juniorit 18 semifinaali I+II 

Marko Vehmasaho, KeBic – Nooa Oksala, Ritz

Aleksi Koljonen, C-PL – Karo Långström, Luna


klo 9.30 Pyramidi semifinaali I 

Mika Juola, OBK – Jarno Ahola, EBK

 

klo 9.30 Kara semifinaali I 

Sami Hannula, KK-79 - Markku Koponen, HSK


klo 9.30 Snooker semifinaali I 

Olli-Pekka Virho, ABTku – Jani Kananen, TS

 

n. klo 11.15 Pool 9-pallo naiset semifinaali I+II 

Tiia Toivanen, Shamr - Emilia Leppänen, Luna
Nita Viitala, JamP - Riikka Saaranen, CCA

 

klo 13.00 Kaisa semifinaali II 

Marko Rautiainen, JBS – Ville Pasanen, Ritz

 

klo 13.00 Kara semifinaali II 

Toni Hannula, CST - Janne Wiss, CST


klo 13.00 Snooker semifinaali II 

Juha Erkinmikko, CSS – Patrik Tiihonen, JBS
HUOM! toinen semifinaali aloitetaan heti edellisen ottelun päätyttyä, kuitenkin aikaisintaan klo 12


klo 13.00 Pyramidi semifinaali II 

Tero Räisänen, OBK – Juho Nykänen, Kaka


klo 13.00 Pool 9-pallo miehet semifinaali I+II 

Jani Siekkinen, Ritz – Nico Granat, GU

Jani Uski, BK – Kim Laaksonen, ABTku

 

n. klo 14.45 Pool 9-pallo MN50 finaali

Kari Johansson, GU – Mika Sinisalo, Ritz

 

n. klo 14.45 Pool 9-pallo MN60 finaali

Mikko Rantanen, TAK – Aarno Kiveliö, C-PL

 

klo 16.30 Kaisa finaali


klo 16.30 Pool 9-pallo juniorit 18 finaali


klo 16.30 Pool 9-pallo MN40 finaali

Pasi Kakkonen, Shamr – Tomi Ahonen, Luna


klo 16.30 Snooker finaali
HUOM! Snooker finaali saatetaan aloittaa aikaisemmin, kuitenkin aikaisintaan klo 16

 

klo 17.30 Pyramidi finaali

 

klo 17.30 Kara finaali

 

klo 18.30 Pool 9-pallo naiset finaali
HUOM! naisten finaali aloitetaan MN18 ja MN40 finaalien päätyttyä, kuitenkin aikaisintaan klo 18


klo 18.30 Pool 9-pallo miehet finaali
HUOM! miesten finaali aloitetaan MN18 ja MN40 finaalien päätyttyä, kuitenkin aikaisintaan klo 18


Aikataulumuutokset mahdollisia. Palkintojenjako Kulttuuritalolla heti viimeisen finaaliottelun jälkeen.
Sisäänpääsymaksu 10 € aikuisilta, alle 16-vuotiaat ilmaiseksi.
Helsingin Kulttuuritalolla on 850 istumapaikkaa, ravintola ja kahvila.
Osoite Sturenkatu 4, 00510 Helsinki www.kulttuuritalo.fi

Tervetuloa seuraamaan Suomen Parasta Biljardia!