Biljardin SM-finaalit lauantaina 4.12.2021 Tapulin Liikuntakeskus, Helsinki

4.12.2021

Mitalistit yhteiskuvassa
Mitalistit yhteiskuvassa
Espoon Biljardikerhon pronssimitalistit, vaemmalta Heikki Niva, Juuso Lukkari, Jyri Toivonen, Paul Figueroa ja Casper Matikainen
Espoon Biljardikerhon pronssimitalistit, vaemmalta Heikki Niva, Juuso Lukkari, Jyri Toivonen, Paul Figueroa ja Casper Matikainen
Hyvinkään Biljardikerhon mitalitrio. Edessä Annika Hakkarainen, takana vasemmalla Toma Auresto vierellään Leevi Auresto
Hyvinkään Biljardikerhon mitalitrio. Edessä Annika Hakkarainen, takana vasemmalla Toma Auresto vierellään Leevi Auresto
Riikka ja Matti Väyrynen
Riikka ja Matti Väyrynen
Isokasi yhteisön mitalistit vasemmalta Ville Hämäläinen, Jani Uski ja Jalo Kotinurmi.
Isokasi yhteisön mitalistit vasemmalta Ville Hämäläinen, Jani Uski ja Jalo Kotinurmi.
Snooker mitalistit, Iiro Sirviö, Robin Hull, Heikki Niva ja Kimmo Saarinen
Snooker mitalistit, Iiro Sirviö, Robin Hull, Heikki Niva ja Kimmo Saarinen
Robin Hull
Robin Hull

Kaikkien Suomessa virallisesti pelattavien viiden biljardilajin yhteiset SM-finaalit on saatu päätökseen Helsingissä.

Tulokset

 

klo 9.30 Pool 9-pallo juniorit MN18 semifinaali I+II 

Auresto Leevi (HyvBK) – Teittinen Juho (FBT) 1-7

Sevastyanov Arseni (Iso8) – Hietamies Sasu (FBT) 0-7

 

klo 9.30 Kaisa miehet semifinaali I 

Auresto Toma (HyvBK) - Stark Mika (TBO) 2-1

 

klo 13.00 Kaisa miehet semifinaali II 

Tuhkanen Arto (KLK) - Väyrynen Matti (TBO) 2-0


 

klo 9.30 Kara semifinaali I 

Figueroa Paul (EBK) - Hannula Toni (CST)  30-17


klo 13.00 Kara semifinaali II 

Hjort Timo (PVK) - Toivonen Jyri (EBK) 30-13

 

 

klo 9.30 Pyramidi semifinaali I 

Mäki Henri (TBO) – Lukkari Juuso (EBK) 5-3

 

klo 13.00 Pyramidi semifinaali II 

Kotinurmi Jalo (Iso8) – Zhukov Oleksiy (PVK) 5-0

 


klo 9.30 Snooker semifinaali I 

Sirkiä Iiro (WCS) - Saarinen Kimmo (HBS) 4-3                   

 

klo 13.00 Snooker semifinaali II 

Niva Heikki (EBK) - Hull Robin (ABTku) 0-4


 

n. klo 11.15 Pool 9-pallo naiset semifinaali I+II

Vartiainen Johanna (Iso8) - Taipale Karoliina (TBK) 0-6
Soininen Tuija (HBS) - Väyrynen Riikka (MPT) 3-6

 

klo 13.00 Pool 9-pallo miehet semifinaali I+II 

Makkonen Petri (HyvBK) – Uski Jani (Iso8)  8-9
Hämäläinen Ville (Iso8) – Matikainen Casper (EBK) 9-8

 

FINAALIT

 

n. klo 14.45 Pool 9-pallo seniorit MN54 finaali

Siekkinen Timo (Ritz) –Tamminen Jari (GU) 6-2

 

n. klo 14.45 Pool 9-pallo seniorit MN64 finaali

Kiveliö Aarno (C-PL) – Kohtala Reijo (TBO) 6-2

 

klo 16.30 Kaisa naiset finaali

Hakkarainen Annika (HyvBK) – Holtari Elisa (Ritz) 0-1

 

klo 16.30 Kara finaali

Figueroa Paul (EBK) – Hjort Timo (PVK) 17-30


klo 16.30 Pool 9-pallo juniorit MN18 finaali

Teittinen Juho (FBT) - Hietamies Sasu (FBT) 7-5


klo 16.30 Snooker finaali

Sirkiä Iiro (WCS) – Hull Robin (ABTku) 1-4

 

klo 17.30 Pyramidi finaali

Mäki Henri (TBO) - Kotinurmi Jalo (Iso8) 4-5

 

klo 17.30 Kaisa miehet finaali

Auresto Toma (HyvBK) - Tuhkanen Arto (KLK) 1-2

 

klo 18.30 Pool 9-pallo naiset finaali

Taipale Karoliina (TBK) - Väyrynen Riikka (MPT) 3-6

klo 18.30 Pool 9-pallo miehet finaali
Uski Jani (Iso8) – Hämäläinen Ville (Iso8) 9-6

 

Lopputulokset

 

Kaisa

1. Tuhkanen Arto (KLK)

2. Auresto Toma (HyvBK)

3. Stark Mika (TBO)

3. Väyrynen Matti (TBO)

 

Kaisa naiset

1. Holtari Elisa (Ritz)

2. Hakkarainen Annika (HyvBK)

3. Frosterus Marjella (Ritz)

 

Kara

1. Hjort Timo (PVK

2. Figueroa Paul (EBK)

3. Hannula Toni (CST)

3. Toivonen Jyri (EBK)

 

 

Pool naiset 9-pallo

1. Väyrynen Riikka (MPT)

2. Taipale Karoliina (TBK)

3. Soininen Tuoja (HBS)

3. Vartiainen Johanna (Iso8)

 

Pool miehet 9-pallo

1. Uski Jani (Iso8)

2. Hämäläinen Ville (Iso8)

3. Makkonen Petri (HyvBK)

3. Matikainen Casper (EBK)

 

Pool juniorit MN18 9-pallo

1. Teittinen Juho (FBT)

2. Hietamies Sasu

3. Autero Leevi (HyvBK)

 

Pool seniorit MN54 9-pallo

1. Siekkinen Timo (Ritz)

2. Tamminen Jari (GU)

 

Pool seniorit MN64 9-pallo

1. Kiveliö Aarno (C-PL)

2. Kohtala Reijo (TBO)

 

Pyramidi

1. Kotinurmi Jalo (Iso8)

2. Mäki Henri (TBO)

3. Lukkari Juuso (EBK)

3. Zhukov Oleksiy (PVK)                 

 

Snooker

1. Hull Robin (ABTku)

2. Sirkiä Iiro (WCS)

3. Saarinen Kimmo (HBS)

3. Niva Heikki (EBK)